Printscreen
Printscreen

Kahvićev preokret za sedam minuta i pobeda OFK Beograda na povratničkoj premijeri

Vreme čitanja: 2min | sub. 20.07.24. | 21:58

Cvetinović od junaka do tragičara, napadač Romantičara sa dva gola doneo tri boda gostima (2:1)

Za samo sedam minuta urušilo se sve što je Mladost iz Lučana gradila večeras u Užicu. Strelac vodećeg gola za Lučance Dušan Cvetinović inicirao je domino efekat iz kojeg je u junaka izrastao Aleksandar Kahvić dvostruki strelac i potpisnik pobede Romantičara (2:1).

Biser Zvezdine škole, povratnik u redove Romantičara, prespavao je veći deo utakmice, ali se na vreme probudio i potvrdio da je OFK Beograd napravio mudar izbor kada je ovog leta odlučio da ga dovede iz Crvene zvezde koja je zadržala procente od naredne prodaje. Korpulentni ofanzivac je u 84. minutu iznudio jedanaesterac posle duela sa Cvetinovićem koji je tom prilikom zaradio drugi žuti karton.

Kahvićeva rutinska egzekucija sa bele tačke, posle dva minuta VAR analiza i protesta igrača Mladosti, uticala je da prostruji krv venama gostiju, a Lučanci su sa igračem manje drugi put poklekli u trećem minutu nadoknade, još jednom pred sjajnim Kahvićem.

Pogoci perspekrtivnog centarfora bacili su u senku sve neiskorišćene šanse kluba sa Stare Karaburme koji do jedanaesterca nije imao rešenje za fenomenalnog Sašu Stamenkovića. Prekaljeni čuvar mreže držao je sjanim intervencijama Mladost u životu, a nerealizovane šanse od kojih su najbolje imali Slobodan Stanojlović i Aleksa Cvetković bdšle su na naplatu u 59. minutu. Korner koji je izveo Aleksandar Pejović Cvetinović je glavom pretočio u vođstvo nominalnog domaćina na stadionu Radomir Antić u Užicu.

Defanzivac Mladosti režirao je tako idealan rasplet po njegov klub, ali je do kraja susreta ulkogu junaka zamenio epitetom tragičara poklonivši priliku OFK Beogradu da prvu utakmicu u Superligi posle devet godina ukrasi trijumfom.

MLADOST - OFK BEOGRAD 1:2 (0:0)