Kad ga da Ožegović, pobeđuje je i Nižnji Novgorod! Ilićev tim slavio posle mesec i po dana

pet. 27.09.24. | 17:58

Drugi gol u sezoni srpskog napadača, treći trijumf ekipe Saše Ilića - 2:1

Ognjen Ožegović i pobede Pari Nižnjeg Novgoroda idu ruku uz ruku, pa su tim Saše Ilića i srpski napadač zajedno prekinuli niz utakmica bez pobede. Prošlo je tačno mesec i po dana i pobede nad Himkijem, koju je odlučio upravo Ožegović, a danas je srpski fudbaler tresao mrežu i u pobedi svog tima u Orenburgu - 2:1 (1:0).

Ožegović je dobro reagovao na prvoj stativi u 55. minutu Valerija Carukjana poslao u mrežu Bogdana Moskvičeva i duplirao vođstvo svog tima. Srpskom napadaču je ovo bio drugi gol u sezoni, Curukjan je poneo epitet igrač utakmice, pošto je prethodno bio strelac vodećeg gola svoje ekipe u poslednjim trenucima prvog poluvremena.

Orenburg je uspeo da smanji rezultat u 59. minutu preko Ivana Bašića i izvrši ozbiljan pritisak u završnici meča, ali je mreža Nikite Medvedeva ostala netaknuta, pa je Nižnji Novgorod upisao treću pobedu u sezoni.

Sa ovim bodovima, sastav Saše Ilića je pobegao iz opasne zone i skočio na 11. mesto ruske Premijer lige, ali nema dileme da ga do kraja sezone očekuje žestoka bitka za opstanak u najvišem rangu takmičenja.