Ronaldo 1.000! Vlahović protiv svog idola, Miha bez devet prvotimaca

Vreme čitanja: 5min | sub. 22.02.20. | 12:28

Nastavlja se 25. kolo Serije A

(Od dopisnika MOZZART Sporta iz Rima)

Kristijano Ronaldo će večeras u Ferari odigrati svoj meč broj 1.000. U timu Juvea bi trebalo da bude od prvog minuta i Đorđo Kjelini koji nema strpljenja da čeka, a u tim se vraća posle dva meseca i Bernardeski. U Firenci će naš Dušan Vlahović igrati protiv svog idola Zlatana Ibrahimovića dok će Siniša Mihajlović ovog popodneva morati da se suoči sa noćnom morom Bolonje u poslednjih pet godina (Udinezeom) sa bukvalno 11 igrača: sve rezerve na klupi će biti klinci iz podmlatka Bolonje pošto je sedam irgača Bolonje povređeno, a dvojica su suspendovana zbog kartona. 

Izabrane vesti

FJORENTINA -  MILAN 

Trijumf nad Sampdorijom u prethodnom kolu rasplasmao je optimizam u Firenci. Tome su najviše doprnelli Federiko Kjeza i Dušan Vlahović koji su sa po dva gola Sampu rešili jedno od gorućih problema u sezoni Ljubičastih: neefikasnost. Kjeza je sa golovima na Marasiju stigao do šest golova u šampionatu i tako izjednačio svoj dosadašnji rekord 14 kola pre kraja prvenstva. Jakini tvrdi da Kjeza ima kapacitet da postiže 20 golova po sezoni. Dušan Vlahović će biti potvrđen u startnoj postavi i pored velikog zalaganja Patrika Kutronea na treninzima i želje da protiv svog bivšeg tima pokaže koliko su Rosoneri pogrešili kada su ga prodali prošlog leta. 

U timu iz Firence neće biti Badelja zbog kartona dok bi u veznoj liniji trebalo da vidimo novo pojačanje Dankana koji će igrati umesto Benasija.Svi ostali statrteri sa Marasija će biti potvrđeni i protiv Rosonera. 

Fjorentina 3-5-2: Drongovski; Milenković, Pecela, Kaseres; Lirola, Dankan, Pulgar, Kastrovili, Dalbert; Kjeza, Vlahović.

Nije samo Patrik Kutrone “bivši” sa velikom željom da večeras na Fankiju poravna stare račune. Na klupi Milana je nekadašnji trener Fjorentine Stefano Pioli a novi idol navijača Rosonera Ante Rebić je bio pre par godina “škartiran” od Fjorentine i završio je u Ajntrahtu iz Frankfurta. 

Milan je popravio prosek osvojenih bodova po utakmici, ali i dalje muku muči sa postizanjem golova. Protiv Fjorentine ćemo videti od sredine terena do Ibrahimovića isti sastav kao na poslednjim utakmicama dok će promena biti u defanzivnoj liniji. Na mestu desnog beka će igrati Konti a mladi Gabija će posle debitantskog nastupa dobiti šansu i od prvog minuta da igra pored kapitena Romanjolija. Kjaer neće biti na raspolaganju još desetak dana a Pioli se više uzda u Gabiju nego u Musakja. 

Milan 4-2-3-1: Donaruma; Konti, Gabija, Romanjoli, Ernandez; Kesi, Benaser; Kastiljeho, Čalhanoglu, Rebić; Ibrahimović. 

SPAL - JUVENTUS 

Điđi Di Bjađo će pokušati sa novom formacijskom postavom  4-4-2 da zaustavi Juventus u Ferari. Od kako se vratio u Seriju A Spal je oba puta uspeo da izađe neporažen u sudarima sa Juveom na svom terenu (remi i pobeda). Spal je praktično jednom nogom  već u Seriji B: osam bodova udaljenosti od zone spasa. Još jedan poraz bi samo potvrdio da je promena na klupi Spala i dovođenje Di Bjađa bila još jedna nemoguća misija. 

Petanja bi večeras mogao da postane prvi igrač u istoriji Spala koji je stigao do dvocifrenog broja golova u dve sezone u “belo-plavom” dresu. Da bi to realizovao mora da skine tabu Juvea kome nijednom nije uspeo da zatrese mrežu u prethodnih sedam prilika 

Spal 4-4-2: Beriša; Čonek, Vikari, Bonifaci, Zukanović; Strefeca, Misiroli, Kastro, Reka; Di Frančesko, Petanja.

Meč u Ferari je samo predjelo za Juventus ped vatrenu nedelju u kojoj će igrati sa Lionom u Ligi šampionan a zatim sa Interom u Torinu. Trener Stare dame Mauricio Sari je potvrdio da će do daljnjeg igrati sa formacijom 4-3-3 i pozvao svoje najbolje igrače da pokažu svoje kvalitet u presudnim mečevima. 

U Ferari neće biti Bonučija zbog kartona a povređeni su D. Kosta, Kedira, Pjanić, Iguain. Svi osim D. Koste bi trebalo da budu spremni za Lion i Inter. Đorđo Kjelini vrši veliki pritisak na Sarija da ga pošalje na teren od prvog minuta na teren protiv Spala posle par minuta odigranih protiv Breše. Kapitenu Juvea bi trebalo u odbrani da pravi društvo De Liht, mada bi Sari mogao da se opredeli za Ruganija imajući u vidu paklenih 180 minuta protiv Liona i Intera. Bentankur će zameniti Pjanića u ulozi metronoma. Novinu predstavlja povratak među startere, posle dva meseca, Bernardeskija pošto je namera da se dozvoli predah Kvadradu koji je bio najbolji igrač Bjankonera u prethodnih par nedelja. Od prvog minuta ćemo videti i Ronalda koji će večeras odigrati svoj hiljaditi meč u karijeri. 

Juventus 4-3-3: Ščešni; Danilo, De Liht, Kjelini, Aleks Sandro; Remzi, Bentankur, Rabio; Bernardeski, Dibala, Ronaldo 

BOLONJA - UDINEZE 

Siniša Mihajlović će nekako skrpiti početnu postavu za meč protiv Udinezea, ali će na klupi imati samo igrače iz podmaltka Bolonje.  Čak devet prvotimaca Bolonje su iz ovih ili onih razloga van stroja. Densvil i Šuten su suspendovani zbog kartona dok su Dajks, Krejči, Medel, Svanberg, Sansone, Sorijano i Santanader povređeni. 

Osim alarmantnog stanja sa raspoloživim efektivima, Miha i njegoi igrači će morati da se bore i protiv veoma negativne tradicije. Na poslednjih deset odmeravanja snaga sa Udinezeom tim iz Emilije je čak sedam puta izašao sa terena pognute glave, uključujući i poslednja dva meča. 

Miha se ovog popodneva najviše uzda u svoja dva mlada lava Orsolinija i Baroua i iskusnog Palasija. 

Bolonja 4-2-3-1: Skorupski; Tomijasu, Danilo, Bani, Mbaje; Poli, Domingez; Skov Olsen, Orsolini, Barou; Palasio. 

Udineze nema ni sa jednim timom u poslednjih pet godina tako pozitivan bilans kao sa Bolonjom. Trener Goti za razliku od Mihajlovića raspolaže sa svim svojim igračima osim sa Prodlom i De Majom koji ne pripadaju kategoriji fudbalera koji čine kostur tima. 

Problem Udinezea su golovi, samo su igrači Spala zatresli manje puta mrežu ovom prvenstvu od njih. Tim iz Udina je postigao tek 20 golova na 24 meča, što će reći manje od jednog gola po meču. Goti će ovog popodneva najverovatnije probati tandem Okaka-Nestorovski u špicu napada mada nije isključeno da se Lazanja nađe u startnoj postavi. 

Udinese 3-5-2: Muso; Bekao, Ekong, Nujtink; Larsen, Fofana, Mandragora, De Paul, Sema; Okaka, Nestorovski. 

ITALIJA 1 - 25. KOLO

Petak

Breša - Napoli 1:2 (1:0)
/Kanselor 26 - Insinje 50p, Ruiz 54/

Subota

15.00:  (2,15) Bolonja  (3,40)  Udineze (3,40) 
18.00:  (8,50) SPAL  (4,50)  Juventus (1,40) 
20.45:  (2,75) Fiorentina  (3,05)  Milan (2,75) 

Nedelja

12.30:  (4,90) Đenova  (3,60)  Lacio (1,75) 
15.00:  (2,30) Torino  (3,35)  Parma (3,10) 
15.00:  (2,05) Verona  (3,40)  Kaljari (3,70) 
15.00:  (1,38) Atalanta  (5,00)  Sasuolo (7,75) 
18.00:  (1,35) Roma  (5,30)  Leće (8,00) 
20.45:  (1,30) Inter  (5,50)  Sampdorija (10,00) 

Piše: Željko Pantelić
Foto: Reuters


Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara