Dejan Joveljić (AFP)

Joveljić nastravlja da rešeta; Gol i asistencija u trijumfu nad Kanzas Sitijem

Vreme čitanja: 2min | ned. 16.06.24. | 06:54

Srpski napadač postigao 10. pogodak u sezoni u ubedljivoj pobedi od 4:2 (1:0)

Nastavlja Dejan Joveljić da trese mreže uzduž i popreko Severne Amerike. Napadač LA Galaksija je u pobedi nad Kanzas Sitijem od 4:2 (1:0) učestvovao sa golom i asistencijom čime je pomogao svojoj ekipi da skoči na treću poziciju Zapadne konferencije MLS lige.

Bio je ovo ukupno deseti pogodak nekadašnjeg centarfora Crvene zvezde u aktuelnoj takmičarskoj godini kojim je načeo rivala u 40. minutu susreta.

Sa time se i otišlo na veliki odmor, da bi u nastavku usledila potpuna rapsodija. Najpre je Gabrijel Pec na asistenciju Joveljića udvostručio prednost domaćina u 54. minutu susreta, a nedugo posle toga je Kanzas preko Stevena Afrife smanjio rezultat na 2:1.

Međutim, tu nije bio kraj uzbuđenjima pošto je Džosef Peintstil u 75. ponovo doneo dva gola razlike. Na osam minuta pre kraja je Robert Kastelanos nakratko vratio nadu gostu da može da izvuče barem bod, međutim sve dileme je otklonio Miguel Beri u nadoknadi vremena za osmi trijumf ekipe iz "grada anđela".