©Reuters

Jarčevi nisu za drugu ligu, Keln preslišao Arminiju i pobegao iz opasne zone (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 31.01.21. | 17:20

Dragoceno slavlje za ekipu Markusa Gizdola - 3:1

Blistavo izdanje Kelna onda kada je to bilo najpotrebnije. Ekipa Markusa Gizdola se ekspresno oporavila od teškog poraza u Zinshajmu, pa je u okršaju sa direktnim konkurentom u borbi za opstanak preslišala Arminiju Bilefeld na svom terenu - 3:1 (2:0).

Najzaslužniji za osvajanje dragocenih bodova na Rajn Energi stadionu bio je Marijuš Volf, koji je konačno razbio barijeru i postigao svoje prve golove u Bundesligi. Prvo je zatresao protivničku mrežu u devetom minutu, kada je odlično ispratio akciju svog tima i jedan odbitak poslao u mrežu Štefana Ortege, a potom je pogodio i u 28. minutu. Tada je odlično ragovao posle neuspešnog izbacivanja lopte protivničke odbrane i sa 15 metara udaljenosti još jednom matirao čuvara mreže ekipe iz Bilefelda.

Kakvu-takvu nadu igrači Arminije imali su do 63. minuta, a onda im je sve amcibicije u korenu sasekao Elvis Redžibečaj, posle pravovremenog dodavalja Eljesa Škirija.

Gostima su se napori za povratak u meć isplatili u 72. minutu, kada je počasni pogodak postigao Serhio Kordova. Igrači Arminije su uhvatili na spavanju domaće defanzivce, Fabijan Klos je lukavo pronašao Kordovu na vrhu peterca, a ovom nije bilo teško da matira istrčalog Horna.

Keln je ovom pobedom skočio na 14. mesto i tako ostavio Arminiju dva stepenika niže, na mestu koje garantuje doigravanje za opstanak u elitnom rangu takmičenja.