©AFP
©AFP

Izbi požar i šuma poče da gori: Ovde su jedini ludi Azerbejdžanci, spakovali 4 komada u produžecima

Vreme čitanja: 3min | uto. 13.08.24. | 23:09

Ludogorec i Karabag igrali egal dvomeč 180 minuta, a onda je Bugarima pao mrak na oči

Izgleda da ništa više u životu Gurban Gurbanov ne voli kao jedno - da dođe na Balkan i da unesreći lokalni živalj. Više od 20 godina ljubitelji fudbala u Srbiji i Crnoj Gori pamte čuveni remi na stadionu u Podgorici, kada je čuveni Azerbejdžanac dao dva gola u drugom poluvremenu i zapečatio sudbinu naše reprezentacije na putu ka Evropskom prvenstvu.

Sada je došao u ulozi trenera sa svojim Karabagom u Bugarsku sa golom zaostatka iz prve utakmice, ali je održao čas fudbala usred Razgrada, dobio utakmicu 3:2 posle 90 minuta i najpre izborio produžetke. Ono što se dogodilo u dodatnih 30 minuta nije viđeno često u istoriji evropskih kupova. Karabag je dao četiri gola za pola sata, pobedio 7:2 i ukupnim rezultatom 8:4 plasirao se u plej-of za Ligu šampiona. Ako je suditi po tradiciji, Karabag bi trebalo da uđe u Ligu šampiona, jer će Gurban Gurbanov sada da dođe u Zagreb, da zaplaši Modri u predvorju elitnog takmičenja.

Jeste Žuninjo neutralisao prednost Ludogoreca iz prve utakmice već u šestom minutu, ali je onda proradio Kvadvo Dua. Švajcarca je šira Evropa upoznala pre dva meseca u Nemačkoj kada je eksplodirao u prvom kolu grupne faze protiv Mađarske, a sada je dva puta za deset minuta smestio loptu u mrežu Hrvata Fabijana Buntića i doneo vođstvo Ludogorecu 2:1 (3:1 u ukupnom skoru). Ko je mogao i da pomisli da će to biti kraj svega dobrog što je Luda šuma uradila ovog leta u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Hladan tuš za navijače u Razgradu dogodio se u nadoknadi prvog poluvremena kada je Karabag dao dva gola preko Jasina Benzije i Patrika Andradea za vođstvo 3:2 (iliti 4:4 u ukupnom skoru). Ispostavilo se da to nije bio jedini gol bivšeg igrača Partizana, pošto je Andrade još jednom matirao Hendrika Bonmana u produžetku. Zelenorćanin se tako pridružio Jasinu Benziji, Toralu Bajramovu i Redonu Džidži, koji su takođe bili među ta četiri strelca u produžecima.

Spektakularan meč, za pamćenje ljubitelja fudbala u Zakavkazju i strah među pristalicama zagrebačkog Dinama. Karabag će protiv šampiona Hrvatske pojuriti svoj drugi plasman u Ligu šampiona, a prvi od 2017. godine.

KVALIFIKACIJE ZA LIGU ŠAMPIONA – 3. KOLO (REVANŠI)

APOEL - Slovan Bratislava 0:0 – prvi meč 0:2

Bode/Glimt - Jagjelonija 4:1 (2:1) – prvi meč 1:0