Ispisana istorija u Banjaluci: Borac izborio grupnu fazu evrokupova!

Vreme čitanja: 2min | čet. 15.08.24. | 23:39

Ekipa Mladena Žižovića eliminisala Ki Klaksvik posle produžetaka i osigurala grupnu fazu Lige konferencije - 3:1

Želiš da pišeš istoriju kluba i obezbediš plasman u grupnu fazu nekog evropskog takmičenja? Moraš da se boriš kao Borac iz Banjaluke! Šampion Bosne i Hercegovine nadoknadio je zaostatak iz prve utakmice sa Ki Klaksvikom (1:2), nadigrao je i savladao prvaka Farskih Ostrva posle produžetaka, čime je obezbedio plasman u plej-of Ligu Evrope i u najmanju ruku obezbedio grupnu fazu Lige konferencije - 3:1 (2:1, 1:0).

Izabranici Mladena Žižovića su napadali od početka do kraja utakmice. Bili su silno motivisani i nisu pali čak ni kada su gosti iz jedinog udarca u okvir gola, preko Denija Pavlovića došli do izjednačenja u 53. minutu. Nastavili su da kidiši ka golu rivala, stvaraju i promašuju šanse, ali im se na kraju sve vratilo kroz golove i prolaz. Produžetke je preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora izborio odlični Stefan Savić, dok je konačan rezultat meča postavio Bart Majers u trećem minutu produžetka, nakon centaršuta upravo igrača utakmice Savića.

Čitavu ekipu na početku utakmice povukao je bivši igrač subotičkog Spartaka Nikola Srećković, koji je postigao efektan pogodak u 17. minutu i bio konstantna pretnja protivniku. Odlični krilni fudbaler zatresao je mrežu Marka Jensena i u 55. minutu utakmice, ali je taj pogodak poništen zbog ofsajda.

Borac je postao drugi klub u istoriji klupskog fudbala u Bosni i Hercegovini koji je obezbedio grupnu fazu nekog evropskog takmičenja. Prošle sezone Zrinjski je igrao u Ligi konferencije. Banjalučani imaju priliku da se plasiraju u kvalitetnije takmičenje, a da bi u tome uspeli moraće da eliminišu Ferencvaroš u dvomeču drugog po kvalitetu evropskog tamičenja.

KVALIFIKACIJE ZA LIGU EVROPE – 3. KOLO (REVANŠI)

TNS – Petrokub 0:0 – prvi meč 0:1

RFS - Santa Koloma 7:0 (5:0), prvi meč: 2:0