Nastavlja se teror strašnog Serlota, Trabzon svrgnuo Sivas s trona

Vreme čitanja: 2min | ned. 16.02.20. | 15:56

Norvežanin postigao 17. gol u sezoni

Veliki okršaj za prvo mesto dobio je Trabzon. I sada je na vrhu sam, usamljen, čak i sa utakmicom manje na kontu! Sivas je u velikom padu forme, a takav nije mogao da se odupre silno motivisanom domaćinu – 2:1.

Čak 36 godina Trabzon čeka titulu prvaka Turske. Sedmu u istoriji. Monopol istanbulskih klubova u tom periodu jednom je uspela da prekine Bursa, u ostalim godinama je kruna redovno ostajala u rukama jednog od tri velikana iz najvećeg grada.

Sada je Trabzon na autoputu ka trofeju. Pobeda protiv Sivasa danas mu je šesta zaredom u prvenstvu. Jeste daleko kraj, ali crveno-plavi igraju impresivno, deluju nezaustavljivo. Pogotovo što u špicu imaju fenomenalnog Aleksandera Serlota, koji se i danas upisao u strelce, već u 4. minutu meča.

Norveškom napadaču ovo je 17. gol u prvenstvu Turske i to na 21 odigranoj utakmici. Selektor Lars Lagerbek biće na slatkim mukama kada bude došlo vreme da odredi početnih 11 za baraž sa Srbijom 26. marta.

Pobedu Trabzona overio je Osmanpaša autogolom u 43. minutu. Taman da pokloni domaćinu trijumf kojim je svrgnuo Sivas sa vrha.

TURSKA 1 - 22. KOLO:

Bašakšehir - Bešiktaš  1:0 (0:0)