
IMT na Zlatiboru bez novajlija: Znak pitanja pored Bulaje i Jovanovića
Vreme čitanja: 1min | čet. 25.06.26. | 15:22
Kembel na pozajmici u Nikšiću, Novičić sa Orlićima na EP
Sa jezgrom tima koji je izneo teret prethodne sezone u Mozzart Bet Superligi i za sada bez novih imena, superligaš iz Novog Beograda od danas, pa do 11. jula težiće da tokom priprema na Zlatiboru dostigne željenu formu pred iskušenja koja donosi naredna sezona.
Novi šef stručnog štaba Zoran Popović, put srpske planinske lepotice, poveo je 25 igrača. Ono što je primetno jeste to da među putnicima nema Sankara Karamoka, kome je istekla pozajmica iz austrijskog Volfzbergera, kao ni Fredija Bulaje i Vukašina Jovanovića, čiji će statusi da budu poznati u narednih nekoliko dana.
Izabrane vesti
Kada je reč o odlascima iz IMT-a, Kenroj Kembel će u narednih godinu dana na pozajmicu da igra za Sutjesku iz Nikšića i pokušaće da sa prvakom Crne Gore što dalje dogura u predstojećim kvalifikacijama za Ligu šampiona. Svi su izgledi da će i mladi Stefan Bastaja u narednom periodu na pozajmicu u neki od klubova.
Dodatni motiv da prate igre omladinske reprezentacije Srbije na Evropskom prvenstvu u Velsu, ekspedicija IMT-a imaće u činjenici da je među Orlićima i Vasilije Novičić, po mišljenju mnogih u prethodnoj sezoni jedan od najboljih igrača kluba iz Pariske komune.
U kontrolnim utakmicama tokom boravka na Zlatiboru, Traktoristi će odmeriti snage sa banjalučkim Borcem, Mladošću iz Lučana, Makabijem iz Tel Aviva, Radnikom (Surdulica) i 11. jula sa ruskom ekipom Ahmat, što će ujedno da bude i generalka pred start nove sezone.








