Igralo se do 95, a Porto pobedio u 98. minutu! Novi kiks Sportinga

Vreme čitanja: 2min | ned. 15.09.19. | 21:06

Zmajevi sami sebi zakomplikovali život

Imao je Porto pobedu u džepu, sve je išlo kao podmazano, a onda je Porto prokockao veliku prednost i na kraju morao da čupa pobedu u poslednjim sekundima gostovanja Portimonenseu.

Golom španskog štopera Ivana Markana u 98. minutu meča, Porto je na jedvite jade uspeo da savlada Portimonense sa 3:2 i da veže četvrtu pobedu u prvenstvu kojom je ostao uz rame Benfike i na bod od iznenađujućeg lidera Famalikaoa.

Porto je poveo u 25. minutu golom Aleksa Teljesa sa bele tačke pošto je prethodno domaći kapiten Žadson igrao rukom. Prednost je u poslednjim momentima prvog poluvremena duplirao Ze Luis, veliko pojačanje iz Spartaka. Brazilac je na drugoj stativi sačekao centaršut Marege i pogodio.

Porto je u drugom poluvremenu kontrolisao situaciju, čuvao prednost, a onda doživeo nokdaun za tri minuta. Dener je u 74. minutu udarcem glavom posle kornera smanjio na 1:2, a samo tri minuta kasnije je izjednačio Japanac Anzai posle sjajne solo akcije i prelepog udarca sa 20 metara.

Porto je odjednom došao u tešku situaciju i svim silama krenuo napred. Prolazili su minuti, a Portimonense je odolevao. Sudija je pokazao da će se igrati pet minuta nadoknade vremena, ali je i ona produžena do 98. minuta kada je Ivan Markano bio najviši na petercu i sjajnim udarcem glavom doneo pobedu Zmajevima.

Za razliku od Porta, Sporting nije uspeo da se izvuče i napravio je novi kiks. Ako se gostovanje neugodnoj Boavisti može posmatrati kao kiks. Ni smena trenera Kajzera, nije prodrmala uspavane Lavove. Novi trener Leonel Pontes nije debitovao kako je želeo. Već u sedmom minutu je Boavista povela fantatsičnim golom Marlona iz slobodnjaka sa preko 25 metara.

Sporting je do kraja imao više loptu u nogama, ali nije pravio neke posebno dobre šanse. Poraza ih je spasao slobodnjak Bruna Fernandeša u 62. minutu. Uz mnogo sreće! Lopta je zakačila nekog od domačih igrača, promenila smer i prevarila golmana. Na kraju je Fernandeš u nadoknadi vremena zaradio drugi žuti karton i isključenja pa će propustiti naredni meč u kojem Sporting dočekuje Famalikao.

PORTUGALIJA 1 - 5. KOLO

Setubal - Braga 1:0 (0:0)