Hulk (©Reuters)

Hulk penalima ostao u trci za najboljeg strelca, Lijanko brzinski pocrveneo u nadoknadi

Vreme čitanja: 2min | pon. 29.07.24. | 02:52

Iskusni napadač sačuvao Atletiko Mineiro u trci za Kopa Libertadores

Pre nekoliko dana je napunio 38 godina, ali to ne sprečava Hulka da rešeta protivničke golmane. Doduše, u okršaju sa Korintijansom iskusni napadač Atletiko Mineira oba puta je to učinio sa bele tačke, za pobedu svog tima 2:0 i drugu uzastopnu utakmicu u kojoj je dao dva gola, a treću u poslednjih šest mečeva.

Bivši golgeter Porta i Zenita trenutno je treći na listi strelaca brazilske Serije A sa sedam pogodaka u 14 nastupa, što je tri manje od vodećeg Pedra. ali je napadač Flamenga odigrao i pet mečeva više.

Ono što je za navijače Atletika mnogo bitnije, njihov tim ostao je na pozitivnoj stazi sa tri pobede i jednim remijem u poslednje četiri utakmice. S obzirom na to da od pojedinih rivala imaju i po dve utakmice manje, fudbaleri kluba iz Mineira i dalje imaju šansu da se domognu direktnog plasmana u Kopa Libertadores.

Protiv Korintijansa Hulk je tri boda upisao pogocima u 32. i 85. minutu nakon penala koji je sam iznudio pogodivši protivničkog igrača iz slobodnjaka u ruku, a potom je u finišu meča odlični Paulinjo oboren u kaznenom prostoru. Gosti su uspeli brzo da izjednače, potšo je mladi Juri Alberto pogodio u 39. minutu, ali ne i da se odbrane pod pritiskom rivala, tako da će nastaviti da strepe za opstanak u društvu najboljih brazlskih klubova.

Senku na pobedu Atletika bacilo je isključenje Lijanka Vojnovića, koji je ušao na početku drugog poluvremena, ali je u nadoknadi utakmice dobio dva brza šuta kartona zbog oštrog starta i povlačenja, tako da će morati da pauzira narednu utakmicu, protiv Krusijame.

BRAZIL 1 – 20. KOLO

Žuventud – Krusijama 1:2 (0:0)