HSV se ispromašivao, Sankt Pauli ga odradio na foru (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 16.09.19. | 22:28

Favorizovani velikan podbacio u najvažnijem meču ove jeseni i izgubio - 2:0

Greška VAR-a koji im je oteo izjednačujući gol, pa promašaji neverovatnih prilika Lukasa Hinterzera i serija bez poraza HSV-a okončana je na najbolniji mogući način. Porazom u gradskom derbiju na Milerntoru. U čudnoj utakmici Sankt Pauli je zasluženo slavio sa 2:0, naneo prvi poraz mrskom rivalu u novoj sezoni, skinuo ga sa liderske pozicije i najavio bolje dane.

Domaći su srećno poveli preko Dijamantikosa iz odbitka od stative u 17. minutu, a pravo je čudo kako su do poluvremena sačuvali stečenu prednost. Soni Kitel je pogodio prečku u 43, a dva minuta kasnije HSV je oštećen pošto im je poništen gol. Prema mišljenju nemačkih novinara, čist, jer je pomoćnik na drugoj strani signalizirao ofsajd o kojem nema govora što se vidi iz svih uglova.

Dakle, kao u slučaju Volfzburga u petak kada je lopta izašla iz igre i večeras je VAR prosto zaćutao kada je trebalo da reaguje i dodeli gol gostima, pa je domaćin nagrađen.

Razlog poraza HSV-a treba tražiti u desetominutnom nastavku kada je Hamburger prosto zgromio Pirate. Dve neverovatne šanse propustio je najbolji strelac Lukas Hinterzer, jednu glavom Bakari Jata, a Austrijanac je dva puta promašio faktički prazan gol sa nekoliko metara. I kao što u fudbalu to biva kazna je usledila odmah na drugoj strani, posle slobodnog udarca i fore koju su im domaći prodali u 63. minutu kapiten gostiju Rik van Drongelen je postigao autogol i zapečatio sudbinu svog tima.

Poslednjih pola časa bili su samo odrađivanje posla za Sakt Pauli. HSV je postigao još jedan gol koji je poništen zvog ofsajda u 79. minutu (deluje ispravno) i nije imao snage za počasni pogodak. Objektivno, Sankt Pauli je znatno slabiji igrački, ali večeras je dobio derbi samo na srce i borbenost, pa se revanširao HSV-u za onih martovskih 0:4.

Dokaz da u fudbalu ne pobeđuje uvek bolji.

NEMAČKA 2 - 6. kolo

Grojter - Vehen Vizbaden 2:1 (0:0)