Hames Rodrigez (©Twitter)

Hames debitovao, ali magiju su puštali drugi: Mumin kao Roberto Karlos (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pon. 16.09.24. | 23:02

Efektni golovi u pobedi Rajo Valjekana nad Osasunom - 3:1

Od 12. minuta, kada su i organizovani navijači Rajo Valjekana koji protestvuju protiv predsednika Raula Martina Prese ušli na stadion, tribine stadiona u madridskom predgrađu Valjekas bile su pune. Većina od 14.500 gledalaca došla je da vidi na delu Hamesa Rodrigeza, ali je Kolumbijac dobio šansu samo da debituje. Odigrao je poslednjih desetak minuta (računajući i nadoknadu) susreta sa Osasunom, međutim, njegov debi ostao je u senci sjajnog pogotka Abdula Mumina, kojim je reprezentativac Gane najavio preokret i pobedu svog tima sa 3:1 (0:1).

Igrao se 50. minut kada je Rajov štoper u stilu Roberta Karlosa opalio levicom po lopti i poslao je pod prečku gostujućeg gola. Ući će ovaj pogodak u najuži izbor za gol sezone španskog prvenstva, a mogao bi tamo da se nađe i Raul Garsijin iz 27. minuta, kada su gosti poveli. Sjajan prijem nakon golmanovog ispucavanja i slabe reakcije glavom upravo kasnijeg junaka Mumina, a onda topovski šut i parada Augusta Batalje da ulepša pogodak.

Imala je Osasuna konkretnije akcije u prvom poluvremenu, raspoložen je bio Brajan Saragosa - koji je uoči gola provozao slalom sa svoje polovine kroz odbranu domaćih, ali i šutirao pored gola - međutim, Injigo Perez je uspeo da trgne svoje igrače u pauzi i motiviše ih da upišu prvu pobedu kod kuće ove sezone, ukupno drugu u pet kola, pa se Rajo Valjekano sada, zajedno sa Osasunom, nalazi u grupi timova koji su osvojili po sedam bodova.

Večerašnja tri zasluženo su završila na saldu domaće ekipe. Mnogo je bolji bio tim iz madridskog predgrađa u drugih 45 minuta, a Muminov projektil inspirisao je i desnog beka Raciua da oproba svoj šut. Lepo se Rumun ubacio iz drugog plana i neometan sa ivice kaznenog doneo Raju 2:1 u 60. minutu.

Kada je sve već bilo gotovo, u petom minutu nadoknade, tačku na rezultat stavio je Raul Lopez još jednim efektnim golom sa distance.

Žurka se u tim trenucima uveliko odvijala u Valjekasu, a iako nije imao posebno zapaženu ulogu večeras, Hames Rodrigez je ispraćen sa terena skandiranjem imena na tribinama. Velika su očekivanja od Kolumbijca za nastavak sezone. Posle više od četiri godine, kada je igrao za Real Madrid, ponovo je u Primeri, a stigao je kao zvanično najbolji igrač letošnjeg Kopa Amerika.