Granada se "upisala" u novoj godini

Vreme čitanja: 1min | uto. 12.01.21. | 20:56

Osasuna platila zbog lošeg prvog dela...

Treća sreća. Granada se "upisala" u novoj godini iz trećeg pokušaja. Posle ubedljivih poraza od Eibara (0:2) i Barselone (0:4), četa Dijega Martineza večeras je u odloženom meču 4. runde španske Primere savladala Osasunu sa 2:0, nanevši joj poraz posle četiri vezana remija.

Momci iz Pamplone loše su ušli u utakmicu, rano primili gol, a onda imali nesreću da drugi dobiju u samom finišu prvog dela. Bio je to zapravo autogol koji je na psihološkom planu uništio goste.

Osasuna se nekako oporavila u nastavku, imala više loptu u posedu i sakupila više udaraca ka golu, međutim Granada se odbranila.

Prvi gol na meču delo je Luisa Suareza u 23. minutu. Lopta je prošla kroz ceo šesnaesterac posle ubacivanja sa boka, promašilo ju je nekoliko igrača Osasune, da bi onda pala na nogu nekadašnjeg napadača Votforda - realizacija je bila vrhunska.

Konačan rezultat postavio je Serhio Ererea. Nije se dobro snašao nakon kornera i to je bilo 2:0.

Granada trenutno drži sedmu poziciju, ima samo tri boda manje od Sevilje i Real Sosijedada.