Golgeterska eksplozija mladog Zukića, Mladost preko penala do četvrtfinala

Vreme čitanja: 1min | sre. 23.10.19. | 20:05

Vojvodina ubedljiva na Karađorđu u okršaju sa Sinđelićem - 4:0

Vojvodina je bez problema obezbedila prolaz i u četvrtfinale Kupa Srbije ubedljivim trijumfom nad drugoligašem Sinđelićem od 4:0. Pred nekoliko stotina gledalaca na Karađorđu tim Nenada Lalatovića je poveo već posle pet minuta igre autogolom gostujućeg fudbalera Brankovića.

Bio je ovo u potpunosti dan Dejana Zukića. Talentovani 18-godišnji vezista Lala upisao se dva puta u strelce udarcima u 35. i 56. minutu, da bi tačku na ubedljiv trijumf i plasman Novosađana u narednu rundu stavio Đorđe Đurić u 81. minutu.

Mnogo veća neizvesnost viđena je u Lučanima gde je Mladost tek posle boljeg izvođenja jedanaesteraca izbacila TSC iz najmasovnijeg takmičenja. U regularnih 90 minuta bilo je nerešeno 1:1, gol za domaće dao je Uroš Sinđić u 31. minutu, dok je pogodak za goste postigao Mladen Galić u 75. minutu.

Na penal-ruletu bolje su se snašli domaćini koji su precizno izveli svoh pet udaraca.