©Starsport
©Starsport

Goleada na Ubu: Jedinstvo se sa igračem manje vratilo u utakmicu, IMT-u ipak ceo plen

Vreme čitanja: 3min | sub. 24.08.24. | 23:05

Fudbaleri IMT znalački iskoristili igrača više i stigli do zaslužene pobede (3:2)

(Od dopisnika Mozzart Sorta sa Uba)

Iz još jednog pokušaja fudbaleri Jedinstva nisu uspeli da stignu do prve pobede u Mozzart Bet Superligi Srbije. Na drugoj strani gosti iz Novog Beograda su uspeli da iskoriste igrača više kojeg su imali punih 70 minuta i na kraju upišu tri velika boda.

Nije utakmica na stadionu "Dragan Džajić" počela onako kako su domaći fudbaleri priželjkivali. Već u 7. minutu IMT je stekao prednost. Prekršaj nad Lebijem sudija Nikolić je okarakterisao kao penal, a siguran egzekutor sa 11 metara bio je Kurt.

Domaćini su uspeli da se relativno brzo vrate u igru, kada je posle centašuta iz kornera pred golom IMT-a najviši bio defanzivac Viktor Damjanić i lepi golom donese izjednačenje.

U nastavku meča i te kako se osetila igračka prednost na terenu, što su Traktgoristi naplatili sa još dve lote u mreži mladog Vukašina Jovanovića. U oba slčaja to je pošlo za nogom raspoloženom Nikoli Krstiću.

Lebi je ponovo bio nerešiva enigma za odbranu Jedinstva. Posle njegovog prodora po desnoj strani, lopta je stigla do Krstića, a on ju je efektno sa pet metara prosto zakucao pod prečku za novo vođstvo.

Isti igrač, iskoristio je povratni pas Lutovca, varkom tela se oslobodio čuvara i rutinski loptu poslao u donji levi ugao nemoćnog Jovanovića - 1:3.

Drugo poluvreme počelo je šansama gostiju, ali u dva navrata Lutovac nije uspeo da pogodi mrežu.

Nadu crveno-belima da mogu do povoljnog rezltata vratio je Dimitrije Aćimović, kada se u 58. minutu najbolje snašao pred golom Belića koji je morao loptu da vadi iz mreže.

Pokušvali su Ubljani iz petnih žila da stignu makar do boda aliovoga puta ostali su bez nagrade za uloženi trud