Gent je naučio lekciju: Ne diraj Antverp dok spava (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | čet. 21.11.19. | 22:24

Gosti poveli, pa usledio preokret - 3:2

Naučio je Gent lekciju na teži način. A, ona glasi: Ne diraj Antverp dok spava! Dok je miran, najmanje je opasan. Kada ga čačneš – gotov si.

I baš se to desilo večeras u Antverpenu. Gent je poveo, a na kraju je brojao do tri komada u svojoj mreži – 3:2. Sada posle 15 kola samo je bod razlike između dva kluba na tabeli.

Gent je poveo. Igrao se 21. minut kada je Roman Jaremčuk pogodio za 1:0. Ukrajinski napadač nastavio je tamo gde je stao u Beogradu u duelu sa Srbijom. Kao da je Antverpu bio potreban taj „šut u zadnjicu“, neka iskra da ga probudi.

Samo četiri minuta trajalo je vođstvo gostiju, Mbokani je izjednačio, da bi u 33. minutu Antverp izborio penal, koji je Refaelov pretvorio u gol za prednost od 2:1. Tačku na meč stavio je Mbokani svojim drugim pogotkom i to samo što je krenulo drugo poluvreme – 3:1. Do kraja rutinsko čuvanje vođstva, a tek u 95. minutu Gent je uspeo da dođe do drugog pogotka.