(©Guliver image - xGabrielexSiri IPAxSportx xipa-agency.netx IPA_57842743 IPA_Agency_IPA57842743)
(©Guliver image - xGabrielexSiri IPAxSportx xipa-agency.netx IPA_57842743 IPA_Agency_IPA57842743)

Gasperini lansirao novog vezistu razornog šuta: Retegi zaboravio na fer-plej protiv 'svoje' Đenove

Vreme čitanja: 3min | sub. 17.05.25. | 22:50

I došao do rekorda u pobedi svog Atalante nad Đenovom na otvaranju 37. kola Serije A

Jedni ušuškani u sredini tabele, drugi sa matematički osiguranom Ligom šampiona u džepu. Lišeni bilo kakvog imperativa, potpuno rasterećeni, Đenova i Atalanta su u utakmici pretposlednje, 37. kola Serije A, odigranoj u terminu odvojenom od svih ostalih mečeva pružili pravi spektakl na Luiđi Ferarisu.

Gotovo da ničega nije manjkalo ove subote na stadionu Đenove. Viđeno je pet golova od kojih dva vrlo atraktivna, a na kraju i preokret Atalante za nastavak odličnih rezultata. Dva puta je Đenova vodila, ali je Boginja oba puta uspela da se vrati, da bi u finišu zadala fatalan udarac i zaokružila mesec dana patnje Grifona 3:2 (1:1). Učinio je to njihov bivši igrač - Mateo Retegi, čovek kojeg je Luiđi Feraris 'lansirao'. I mada pobedonosni gol nije slavio, Argentinac je na trenutak zaboravio na fer-plej i uprkos tome što se njegov dojučerašnji saigrač povredio usred akcije nije želeo da se zaustavi, već je ispratio trk Šarla de Ketelaea i na Belgijančevu asistenciju potpisao presudu nekadašnjem klubu.

Izabrane vesti

Izabranicima Patrika Vijere je tako drugi put u razmaku od svega desetak dana izmakla pobeda na koju čekaju još od početka aprila. U pretprošlom kolu su protiv Milana pred svojim navijačima imali prednost do 76. minuta pa ipak ostali praznih šaka, večeras svojim pristalicama priredili gotovo identičan scenario. Nije im pomogla ni partija sezone Andree Pinamontija da prekinu crnu seriju. Interovo dete postilo je puna tri meseca, još od sredine februara nije treslo mrežu, ali je večeras sa dva precizna hica došlo do dvocifrenog broja golova i u trećoj uzastopnoj sezoni u Seriji A.

Gasperini je s druge strane iskoristio priliku da od starta na teren pošalje nekoliko fudbalera sa slabijom minutažom. I imao je šta da vidi - dva prelepa pogotka svojih drugopozivaca koji su pokazali da zaslužuju ozbiljniju šansu. Pre svih Ibrahim Sulemana, koji je posle evrogola postignutog protiv Rome u prošlom kolu večeras zaigrao od starta. I još jednom raketom sa dvadesetak metara udaljenosti demonstrirao kakvim topom raspolaže, najavivši da bi mogao da bude Atalantin novi Ruslan Malinovski.

Ništa manje atraktivan nije bio ni pogodak Danijela Maldinija. Dobio je sin legendarnog Paola Maldinija po prvi put od januarskog dolaska iz Monce priliku u startnoj postavi u Seriji A i sredinom drugog poluvremena ga obeležio prvencem u dresu kluba iz Bergama donevši mu po drugi put na meču izjednačenje.

Delovalo je dugo da će se na kraju duel i završiti podelom bodova, sve dok se u 89. minutu Koni De Vinter zbog bola u nozi nije srušio na sredini terena. Njegovog sunarodnika De Ketelarea to nije zanimalo, pokupio je loptu i pokrenuo kontru pre nego što je pred golom pronašao Retegija, omogućivši mu da se učvrsti na vrhu liste strelaca. I ne samo to, već postane igrač sa najviše golova u jednoj sezoni Serije A za Atalantu (25).

SERIJA A - 37. KOLO

Subota

Đenova - Atalanta 2:3 (1:1)
/Pinamonti 37, 58 - Sulemana 47, Maldini 63, Retegi 89/

Nedelja

20.45: Kaljari - Venencija

20.45: Fjorentina - Bolonja

20.45: Verona - Komo

20.45: Inter - Lacio

20.45: Juventus - Udineze

20.45: Leče - Torino

20.45: Monca - Empoli

20.45: Parma - Napoli

20.45: Roma - Milan


tagovi

Serija AĐenovaAtalantaMateo Retegi

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara