Stage (©Reuters)

Fudbal za bogove u Bundesligi: Verder od 0:3 za 12 minuta do 4:3 za manje od sat

Vreme čitanja: 3min | ned. 29.09.24. | 19:30

Hofenhajm ne veruje šta mu se dogodilo

Ima onih u fudbalskom svetu koji je podrugljivo zovu „liga farmera“ iliti po naški „seljačka liga“. Ali, u Bundesu se uvek igra fudbal za bogove: uzbudljiv, na 200 volti, gde golovi pljušte kao na fabričkoj traci. Pa, eto, čak ni Bajern više nije večiti šampion.

A, navijači i igrači Hofenhajma i Verdera dugo će pamtiti ovo što su njihovi ljubimci prikazali u današnjem okršaju na „PriZerou areni“. Kada je sudija odsvirao kraj ovog električnog okršaja u kojem se nije stajalo na terenu od prve do poslednje sekunde, gosti iz Bremena su visoko podigli ruke. Od sedam golova, oni su dali četiri i kući nose tri velika boda – 4:3.

Ali, kada bi neko samo video krajnji rezultat, ne bi mogao ni da pomisli kakva je ludnica od utakmice viđena. Kratki rezime: posle prvih 12 minuta Hofenhajm je vodio 3:0. Na poluvremenu je bilo 3:3. Posle 50 minuta fudbala – 4:3 za Verder.

I tu su se rezerve municije istrošile, u preostalih 40 minuta mreže se nisu tresle. Hofenhajm nije ni mogao više posle ovakvog šoka, a igrao je od 18. minuta sa igračem manje, što je bio i okidač za veliki preokret. A, Verderu je bilo dosta. Po principu, bolje vrabac u ruci nego golub na grani.

Krenulo je furiozno. Čas je prvo držao Marijus Bilter. Prvi gol je postignut u 5. minutu, odbrana gostiju u kojoj nije bilo povređenog Miloša Veljkovića, dva puta je ispala, a ofanzivac Hofenhajma je lako pogodio za vođstvo. Prošla su tri minuta kada je ponovo Bilter bio koban po zelene. Sve je sam uradio, probio se po boku, ušao u šesnaesterac i posle malo oklevanja pogodio kontra ugao. A, na semaforu je stajao 12. minut kada je Hofenhajm došao do trećeg pogotka: Adam Hložek je odbitak sa peterca poslao u mrežu.

Ko bi mogao da pomisli da posle 3:0 za 12 minuta domaći tim neće voditi čak ni na poluvremenu!? Ali, ogroman deo krivice snosi Stenli Ensoki, koji je dobio crveni karton zbog rušenja protivničkog igrača s leđa u izglednoj situaciji. Igrao se 18. minut.

Tek 120 sekundi kasnije Verder je došao do prve šanse na utakmici, koja mu je otvorila oči da može, da ima prostora... Minut posle toga je Malatini dao prvi gol za zelene i onda je klatno krenulo u potpuno drugom smeru – sve u prilog tima iz Bremena.

Dirigentsku palicu uzeo je u svoje ruke Jens Stage. Danski vezista dao je het-trik za 25 minuta! Režirao je potpuni preokret – 4:3.

Iako nije bilo golova do kraja, bar ne priznatih, daleko od toga da nije bil uzbuđenja. Verder je imao još dve odlične šanse da povede dva razlike i osigura pobedu, a malo je nedostajalo da te promašaje kazni Hložek u 82. minutu.