Fudbaleri Fluminensea (Foto: Reuters)

Fluminense ima čemu da se nada, Kastelao pokoren posle 16 godina (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 16.02.21. | 00:52

Trikolori bolji od Seare u pretposlednjem meču 36. kola brazilske Serije A - 3:1 (1:0)

Kastelao je konačno pao. Posle 16 godina, Fluminense je uspeo da osvoji dom fudbalera Seare. U pretposlednjem meču 36. kola brazilske Serije A Trikolori su po prvi put još od 2005. slavili na gostovanju Seari i uspešno nastavili trku za poslednje mesto u Kopa Libertadoresu – 3:1 (1:0).

Markao, čovek koji je te 2005. godine na Kastelau u polufinalu Kupa Brazila sa kapitenskom trakom oko ruke predvodio tim do trijumfa nad Searom, večeras je kao trener, pokraj aut-linije ispratio kako njegovi izabranici stižu do pete pobede na poslednjih sedam mečeva.

Mada, iako rezultat govori da je trijumf gostiju bio rutinski, morali su fudbaleri Fluminensea da se pomuče kako bi do njega došli. Jer Seara je pre vodećeg gola Trikolora – stigao u poslednjem minutu prvog poluvremena – imala dve izrazito dobre prilike.

Na startu nastavka verovatno i najbolju da se vrati u meč posle komične situacije u šesnaestercu rivala, ali ju je umesto toga surovo kaznio Martineli na drugoj strani desetak minuta kasnije.

Silne promašaje i inicijativu u nastavku Seara je materijalizovala sa bele tačke u 78. minutu, unevši neizvesnost u završnicu meča, međutim, kada je krenula na sve ili ništa, gosti su je još jednim golom u finišu poluvremena spustili na zemlju i zapečatirali treći poraz ekipe Guta Fereire na poslednja četiri meča.

Večerašnjom pobedom, Flu je na 180 minuta do kraja sezone smanjio zaostatak za četvrtoplasiranim Sao Paulom na dva boda, koji doduše ima utakmicu manje, ali i neuporedivo teži raspored. Timu sa Morumbija predstoje dueli sa Palmeirasom, Botafogom i u poslednjoj rundi Flamengom, dok Fluminense očekuju mečevi sa Santosom i Fortalezom, ekipama koji su svoje obaveze praktično već završile.

BRAZIL 1 - 36. KOLO

Gojas - Botafogo 2:0 (1:0)

Atletiko Mineiro - Baija 1:1 (1:0)

Santos - Koritiba 2:0 (1:0)

Flamengo - Korintijans 2:1 (1:1)