Junak Estelija: Galego (u belom dresu),©AFP

Esteli spreman za polufinale: Fenjeraš sa šest lopti u mreži ispraćen kući

Vreme čitanja: 1min | pet. 02.12.22. | 03:57

Lider ubedljivo slavio (6:0), uspešan i Dirijanhen (2:0)

Real Esteli je i pre poslednjeg izazova u okviru ligaškog dela šampionata obezbedio plasman u polufinale epliminacione faze, međutim izostanak rezultatskog imperativa nije uticao na pristup u susretu sa fenjerašem Matagalpom koji je ispraćen ubedljivim porazom (0:6).

Posebno raspoložen u redovima domaćina bio je Pablo Galego napadač koji se ovog leta vratio u domovinu sa Islanda. Trostruki strelac protivnika je načeo u osmom minutu, a sa dva gola u drugom delu igre učinio je pobedu još ubedljivijom. u međuvremenu, u strelce su se upisali i Medina, sa bele tačke, kao i Talavera i Vinisijus Souza.

Pobedom, 11. u 18 kola, Esteli je aktuelnu fazu takmičenja završio sa 38 bodova, uz pet remija i dva poraza, a epitet lidera pripao mu je zahvaljujući gol razlici koju je uspeo večeras da popravi i iza sebe ostavi Dirijanhen koji je takođe večeras odigrao svoj poslednji susret pred plej-of.

Drugoplasirani tim Primere do pobede nad Feretijem stigao je golovima u završnicama oba poluvremena, preko Koronela i Kopetea.