Englezima ni “šestica” nije donela vizu za EURO, crnogorski golmani grešili u Prištini (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pon. 14.10.19. | 22:40

Gordi Albion mora da sačeka novembar za viziranje karte za šampionat Starog kontinenta

Okliznula se Engleska pre nekoliko dana u Pragu i porazom samo odložila nemonovnost, a to je viziranje plasmana na Evropsko prvenstvo 2020. godine. Tu dužnost puleni Gereta Sautgejta nisu obavili ni večeras iako su ubedljivo trijumfovali u Sofiji nad nemoćnim i nezainteresovanim Bugarima od čak 6:0.

Pošto je i reprezentacija takozvanog Kosova pobedila Crnu Goru sa 2:0 u Prištini pa teoretski može i do prvog mesta u grupi u preostala dva kola, ispred Engleza ili Čeha, navijači Gordog Albiona će morati da se strpe još mesec dana dok im karte za EURO postanu vizirane.

Čak četiri gola Ostrvljani su dali u prvom poluvremenu, a očekivano zanimljivije je bilo na tribinama nego na samom terenu pošto su bugarski fanovi i ovog puta, uprkos apelima, vređali na rasnoj osnovi tamnopute igrače Engleske i nacistički salutirali, zbog čega su nastala dva višeminutna prekida, ali glavni arbitar Bebek iz Hrvatske nije želeo potpuno da prekine meč iako su gosti to tražili.

Ubedljivo najlepši detalj na ovoj utakmici bio je prvi gol za goste koji je dao Markus Rašford već u sedmom minutu, a posle sjajnih finti i neodbranjivog udarca iskosa sa levog krila, dok su preostala tri gola Engleza u prvom delu bili prosto ušetavanje u mrežu, dva puta Rosa Barklija i jednom Rahima Sterlinga uz dve asistencije kapitena Harija Kejna.

Isti tandem Kejn-Sterling stavio je i tačku na petardu Engleza u 69. minutu posle nove lepe akcije, a as Totenhema je posle tri asistencije morao golom da zaokruži ovo veče, pa je postavio konačan rezultat u 85. minutu posle lepog solo-prodora i ukrasio još jednu ubedljivu partiju svog tima.

Do kraja kvlaifikacija Englezi igraju sa Crnogorcima na Ostrvu (14. novembra) i gostuju u Prištini tri dana kasnije pa je realno da im jedna pobeda u ta dva meča završi posao. Užasnim Bugarima, koji su jedna od najgorih selekcija u ovoj grupi, preostaje baraž kroz Ligu nacija.

U Prištini na stadionu Fadilj Vokri Crna Gora nije imala ni promil šanse da se ozbiljnije suprotstavi motivisanoj selekciji takozvanog Kosova (2:0). Ekipa Faruka Hadžibegića položila je oružje u prvih 45 minuta posle loših intervencija svojih golmana, prvo Danijela Petkovića u desetom koji je domaćinu faktički poklonio korner iz kojeg su poveli i potom loše istrčao na centaršut, zatim i Mijatovića u 34. minutu koji je odbio loptu na nogu napadaču domaćina.

Ovaj drugi je zamenio prvog u 15. minutu posle vodećeg gola Kosova, kažu zbog povrede, ali su se domaći navijači radovali golovima Rahmanija i Murićija koji su ovim trijumfom odložili slavlje Engleza u Sofiji zbog plasmana na EURO. Za selekciju švajcarskog trenera Šalendea sudbonosan meč će biti onaj 14. novembra protiv Češke u gostima pošto Kosovo ima samo bod manje od Knedlički dva kola pre kraja kvalifikacija.