©Starsport

Efekat rane Zvezdine titule: Azarov i Mitrović profitirali, Borjan i Kanga ponovo neizostavni

Vreme čitanja: 2min | ned. 14.05.23. | 10:29

Dragović i Rodić praktično već na odmoru

Titula matematički obezbeđena u prvom kolu plej-ofa ostavila je stručnom štabu Crvene zvezde prostora da u preostalih šest izazova promeša karte i raspodeli minutažu igračima koji su prethodno bili u senci, a posle četiri kola bez reaslnog rezultatskog značaja za crveno-bele zanimljiva je paralela između uloga koje su igrači imali pre i posle ozvaničenja šeste superligaške krune u nizu.

Tačka na trku stavljena pobedom protiv TSC-a (4:1) nije uticala da se igrači kluba iz Ljutice Bogdana opuste i eventualno spotaknu, te je šampion Srbije uz remi sa Partizanom upisao nove tri pobede. Protiv večitog rivala, Čukaričkog, Voždovca i Vojvodine, šansu je dobilo 25 igrača od 27 fudbalera, a jedini igrači koje Miloš Milojević u prethodne tri nedelje nije koristio su Marko Gobeljić i Nenad Krstičić.

Značajne rotacije uticale su da pojedini fudbaleri poprave minutažu, ali uprkos činjenici da je većina dobila priliku da se dokaže, deo nosilaca igre ostao je neizostavan i posle šampionskog slavlja, te su na vrhu liste po broju minuta ostali Milan Borjan i Gelor Kanga.

Čuvar mreže crveno-belih našao se među stativama u tri od četiri utakmice (propustivši samo susret sa Voždovcem) te je igrač sa najviše minuta u prethodna četiri kola, dok ga vezista iz Gabona (koji je samo protiv Čukaričkog bio na klupi) prati uz samo sedam minuta manje usled izmene u završnici večitog derbija.

Iako su Borjan i Kanga predvodnici crveno-belih po minutaži od 31. kola, ne mogu da se poput Iraklija Azarova, Kingsa Kangve i Stefana Mitrovića piohvale minutima protiv svakog od prethodna četiri protivnika. Bek iz Gruzije i mlado krilo, ujedno su i glavni profiteri osvojene titule imajući u vidu da su najznačajnije uvećali minutažu kada se ista uporadi sa periodom do 31. kola.

Izosatanak rezultatskog značaja bio je povod da Milojević rastereti pojedine nosioce igre te su Aleksandar Dragović i Milan Rodić uz večiti derbi bili na terenu samo po još jednom, dok je Strahinja Eraković dosadašnju minutažu podelio sa Stefanom Lekovićem, Nemanjom Milunovićem i Urošem Spajićem koji je posle oporavka od povrede u konkurenciji.

Najmlađi članovi crveno-belog tima (uz već pomenutog Lekovića) Nikokla Mituljikić i Jovan Mijatović dobili su minute na po dve utakmice, ali su ipak zbirno uspeli da skupe tek po nešto više od jednog poluvremena, što je više samo od vremena koje je pripalo Veljku Nikoliću i Slavoljubu Srniću.