.jpg)
Dve nedelje posle “odluke o 14“, novi predlog pred FSS: Da ispadne samo dva kluba i ostane na 16?
Vreme čitanja: 2min | čet. 01.07.21. | 10:41
Šta će odlučiti Izvršni odbor Fudbalskog saveza Srbije još se ne zna, mada se očekuje da se ipak ostane pri stavu o 14 učesnika Superlige
Tačno dve nedelje otkako je Odbor za hitna pitanja Fudbalskog saveza Srbije ozvaničio odluku: u narednoj sezoni iz Superlige ispašće četiri kluba, pa ćemo od sezone 2022/2023 gledati državni šampionat sa 14 klubova.
Međutim, prema informacijama Mozzart Sporta danas bi na sednici Izvršnog odbora FSS mogao da se čuje i drugačiji predlog: da ipak ispadnu samo dva kluba i da se Superliga zadrži na 16 klubova?
Izabrane vesti
Šta će Izvršni odbor odlučiti – ne zna se.
Ali bilo bi zaista iznenađujuće da se predomisli posle samo dve nedelje, posebno ako se zna da predsednik FSS Nenad Bjeković, te Novica Tončev, Dragan Simović, Brajko Stojaković i Bojan Pavićević sede i u Odboru za hitna pitanja i u Izvršnom odboru. S tim da je IO proširen za još osam članova.
Ne treba ipak zaboraviti da je na zajedničko saopštenje beogradskih večitih rivala, koji su ocenili da Srbija nema kapaciteta za elitni rang sa više od 12 klubova, reagovao i predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručivši pre samo pet dana da ga brine predlog Crvene zvede i Partizana.
“Pa šta to znači, da ukinemo fudbal u Vranju, Zaječaru, Leskovcu, Loznici... Zašto gradimo stadione? Da igraju pet klubova iz Beograda, tri iz Novog Sada i da ukinemo sve? ", zapitao se Vučić.
Dan pred Izvršni odbor, a odmah posle Skupštine FSS, oglasio se i niški Radnički, koji je takođe protiv lige od 12 klubova, jer to vodi u, kako su naveli, “beogradizaciju srpskog fudbala“.
Istina je doduše da se u proteklom periodu klubovi van Beograda, sa lepim izuzetkom TSC-a, nisu baš potrudili da ulažu u fudbal i organizaciju, koliko recimo gazde Čukaričkog ili Voždovca. Takođe, Vranje, Zaječar, Leskovac i Loznica nikad nisu bili bitan faktor u srpskom fudbalu, dok se Superliga ne igra ni na pristojnim stadionima u Užicu ili Jagodini, samo primera radi, jer su ih loša rukovodstva vodila u ambis.
Nisu dakle samo fudbaleri. Naprotiv, pitanje je da li Srbija ima kvalitetne ljude da na profesionalan način vode toliki broj klubova?
Uostalom, predomisliti se posle samo dve nedelje? I to posle užasne sezone sa 20 klubova? Bilo bi možda i previše, čak i za srpski fudbal.