Dve kontre Bešiktaša za najteži poraz Sivasa u sezoni

Vreme čitanja: 2min | pon. 28.12.20. | 18:54

Bolno prizemljenje za tim Rize Čalimbaja u Istanbulu - 0:3 (0:1)

Taman što je Sivas vezao tri uzastopne pobede u svim takmičenjima i razmahao se krilima, usledilo je bolno prizemljenje u Istanbulu. Tim Rize Čalimbaja je osokoljen dobrim rezultatima u prethodnih nedelju dana krenuo na gostovanje Bešiktašu, ali je tamo, u pretposlednjem meču 15. kola Superl ige pretrpeo najteži poraz u sezoni - 0:3 (0:1).

Orlovi su ovom pobedom, šestom u poslednjih sedam ligaških mečeva, stigli tik iza vodećeg Galatasaraja, koji ima bod više. Dugo se Sergen Jalčin mučio da dotera ekipu, posebno defanzivnu liniju, ali se čini da je konačno uspeo. Bešiktaš je na trećoj uzastopnoj utakmici u Super ligi uspeo da sačuva mrežu i na temeljima pre svega čvrste odbrane stigne do slavlja u malom derbiju 15. runde.

Ništa nije ukazivalo na ovako ubedljivo slavlje domaće ekipe. Istanbulski tim jeste poveo u 18. minutu preko Guvena Jalčina - njegov prvi gol u šampionatu - ali se dugo mučio da utakmicu prelomi u svoju korist. Nije doduše ni imao izglednih prilika za tako nešto. Manjak ambicija domaćina da postigne drugi gol i otkloni pitanje pobednika nagnalo je fudbalere Sivasa da u finišu krenu makar po bod. A upravo to su čekali igrači Bešiktaša. Da povuku dve kontre u poslednjih desetak minuta (84. i 91.) na koje su se potpisali rezervisti Larin i Ozjakup i bace rivala na kolena.

Ipak nije sve tako idealno ni za Jalčina, pošto je u 67. minutu meč zbog povrede morao da napusti Domagoj Vida. Još uvek nije poznato koliko će Hrvat odsustvovati sa terena.