Dva puta ušao sa klupe i doneo šest bodova: Kajl Larin je čovek koji je bio potreban Valjadolidu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 05.02.23. | 20:48

Pozajmljeni napadač Klub Briža postigao dva gola na prva dva nastupa u dresu ekipe Hosea Roha Martina - 1:0

Kraj idile na Anoeti. Posle sedam utakmica bez poraza, serije koja je trajala od 30. oktobra i poraza od Betisa na ovom istom mestu, trećeplasirana ekipa španske Primere doživela je peti poraz u sezoni. Sa druge strane, Valjadolid je drugi put ove sezone vezao dva slavlja, a za oba je bio zaslužan sjajni kanadski napadač Kajl Larin - 1:0 (0:0).

Igraču koji je stigao na pozajmicu i Brža ponovo je bilo potrebno samo 14 minuta na terenu da pogodi u metu. Protiv Valensije u prošlom kolu ušao je u igru u 76. minutu i pogodio u 90, dok je večeras u igru ušao u 59. minutu, a odlučujući gol postigao u 73. minutu.

Valjadolid je gol postigao u trenucima najveće dominacije domaćina na utakmici. Sastav Imanola Alguasila je silovito napadao od starta drugo poluvremena, ali je u kombnom trenutku utakmice došlo do pada koncentracije u odbranbenim redovima. Luis Perez je sa desnog boka poslao jednu prilično visoku loptu na vrh peterca, a Larin je ramenom poslao u mrežu. Naravno, to nije promenilo utisak o samom golu, s obzriom na to da se snažni napadač našao na pravom mestu i nadvisio svoje čuvare.

Sosijedadu je ostalo da žali što u jeku najžešćih napada Aleksander Serlot i Takefusa Kubo nisu iskoristili neku od svojih šansi. Norvežanin je u 59. minutu gađao pored stative, dok je udarac Japanca sedam minuta kasnije odličnom intervencijom zaustavio Đordi Masip.

Sosijedad je propustio priluiku da se približi Real Madridu, ali pre svega da se dodatno odalji od najbližih pratioca Atletiko Madrida, Viljareala i Betisa. Sa druge strane, Valjadolid je pobegao od opasne zone i trenutno se nalazi na visokom 13. mestu, sa četiri boda više od Kadiza, koji je prvi ispod crte u opasnoj zoni.