Žalgiris nastavlja čudesnu seriju, Valensija pred duhovima čuva plej-of

Vreme čitanja: 4min | čet. 05.03.20. | 13:38

Real ima lak posao protiv Asvela u Madridu (21.00)

Žalgiris je pre samo godinu dana napravio čudo i domogao se plej-ofa kada to niko nije očekivao. Ovog proleća na putu je da taj podvig ponovi, iako je do pre samo mesec dana bio zakucan za poslednje mesto na tabeli Evrolige. Sve kockice su u međuvremenu došle na svoje mesto, pa tim Šarunasa Jasikevičijusa kao veliki favorit putuje na gostovanje u Sankt Peterburg (18.00).

ŽALGIRIS OSVAJA EVROLIGU - KVOTA 70,0!

Izabrane vesti

Može se reći da je pobeda Žalgirisa u Beogradu protiv Crvene zvezde započela ovaj neverovatni niz Šarasove ekipe. Nakon toga, Litvanci su uspeli da dobiju Albu iz Berlina, Asvel, Olimpijakos, Baskoniju, Olimpiju iz Milana i Himki iz Moksve. U Evroligi su izgubili samo od Anadolu Efesa i Panatinaikosa, pa od 21. januara imaju seriju od 15 pobeda i samo jednog poraza u svim nadmetanjima. U tom nizu su osvojili i Kup Litvanije.

Sa druge strane, Zenit jeste zaigrao nešto bolje, ali su rezultati i dalje isti kao i sa početka sezone. Sastav iz Sankt Peterburga trenutno je poslednjeplasirani na tabeli sa svega sedam pobeda iz 27 kola. Baš zbog toga, čini se da Žalgiris ne bi smeo da ima previše problema. Na stolu će biti revanš za poraz u prvom delu sezone, kada je Zenit slavio nakon produžetaka.

Virus korona napravio je pometnju u Valensiji, koja je na kraju morala da zatvori tribine svog „Fuente San Luisa“ zbog straha od širenja zaraze, a na preporuku Ministarstva zdravlja Španije. Tako će Olimpija iz Milana već drugi uzastopni duel u Evroligi igrati bez gledalaca, doduše, po prvi put se tako nešto dešava kada igraju na strani (21.00).

I jednima i drugima pobeda je izuzetno potrebna u borbi za plasman u plej-of. Navijači Partizana krišom će večeras navijati za Olimpiju iz Milana, jer bi u slučaju da se Valensija na kraju ne nađe među najboljih osam, finalista Evrokupa takođe dobio pravo nastupa u Evroligi naredne sezone.

VALENSIJA OSVAJA EVROLIGU - KVOTA 80,0!

Ne mogu da se pohvale sjajnom formom ni Valensija, pa ni Olimpija. Domaći imaju četiri poraza na poslednjih pet utakmica, dok je italijanski sastav nanizao četiri neuspeha u svim takmičenjima. Samim tim, obe ekipe i trenera biće pod velikim pritiskom da tu crnu seriju nekako prekinu.

Svestan je Etore Mesina da će predstojeći meč protiv Valensije biti izuzetno težak, naročito protiv iscrpljujućeg susreta sa Realom sredinom sedmice.
„Borimo se da ostanemo u trci za plej-of. Dolazimo iz utakmice koju smo najvećim delom dobro odigrali, protiv Real Madrida. Ono što treba da uradimo protiv veoma agresivnog tima Valensije jeste da ponovimo tu energiju, ali da je zatvorio znatno efikasnije. To nismo učinili u Kaunasu i protiv Reala“, rekao je poznati stručnjak.

Za kraj, možda i najlakši posao dana imaće Real, koji na svom terenu dočekuje već otpisani Asvel (21.00). Kraljevićima bi pobeda dosta značila kada je reč o borbi za najvišu poziciju na tabeli, pošto su trenutno dve pobede iza Anadolu Efesa, koji je poražen protiv Makabija u napetoj završnici.

Naravno, Real će do kraja gledati pre svega da zadrži prednost domaćeg terena, jer je ona uglavnom tokom prošlosti značila uspeh. Kraljevići su u 70% slučajeva uspevali da prođu dalje kada su imali ovu prednost u džepu. Sa druge strane, Asvel bi se pobedom približio mestima koja vode u plej-of, ali bi i dalje bio prilično daleko do osmog mesta.

REAL OSVAJA EVROLIGU - KVOTA 4,00!

Trener Reala iz Madrida, Pablo Laso, ističe da njegov tim nikako ne sme da potceni Asvel i da mora ući u meč maksimalno koncentrisan.
„Moraćemo da se prebacimo na novi izazov, jer su Olimpija i Asvel drugačiji timovi. Francuzi su jači fizički, igraju dobro u odbrani i takmiče se na visokom nivou u Evroligi. Moraćemo da im pariramo u odbrani kako bismo došli do rezultata, da kontrolišemo skok i da dođemo do lakih poena u kontri. Ako ne odigraš ozbiljno, ne možeš ni da pobediš u Evroligi“, ističe iskusni strateg.

Zanimljivo je da će meč suditi i jedan naš arbitar. Biće to Uroš Nikolić, koji će pomagati Sretenu Radoviću iz Hrvatske, te Klemensu Fricu iz Nemačke.

EVROLIGA - 28. KOLO

Četvrtak
18.00: (3,05) Zenit (15,0) Žalgiris (1,45)

20.00: (1,70) Panatinaikos (14,5) CSKA Moskva (2,30)
21.00: (1,03) Real Madrid (28,0) Asvel (12,0)
21.00: (1,45) Valensija (15,0) Olimpija Milano (3,05)

Petak
18.00: (1,70) Himki Moskva (14,5) Fenerbahče (2,30)
18.30: (1,15) Anadolu Efes (14,5) Olimpijakos (6,00)
19.00: (2,55) Crvena zvezda (14,5) Makabi Tel Aviv (1,60)
21.00: (1,45) Baskonija (15,0) Alba Berlin (3,05)
21.00: (1,07) Barselona (25,0) Bajern (8,50)

Napomena: Kvote su podložne promenama

Foto: Shutterstock


Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara