Ilustracija (©Borussia Dortmund)
Ilustracija (©Borussia Dortmund)

Dortmund kao Džejson, samo da mu Vagner ne bude Alis Hardi

Vreme čitanja: 3min | pet. 31.10.25. | 11:37

Borusija spremna da "masakrira" Augzburg za Noć veštica (petak, 20.30)

U Nemačkoj se ovog petka slavi Noć veštica, a u skladu sa tim fudbaleri Borusije iz Dortmunda se spremaju da pripreme horor veče za navijače Augzburga. Milioneri će gostovati u Bavariji ovog petka od 20.30 časova na otvaranju 9. kola Bundeslige, a sa kakvim motivom su otputovali u Augzburg možemo da zaključimo i po tome kako su najavili utakmicu.

Naime, na društvenim mrežama su u Dortmundu napravili ilustraciju, na kojoj njihov fudbaler nosi masku Džejsona, ubice iz čuvenog horor serijala “Petak trinaesti”. Direktno, povod je naravno Noć veštica, ali indirektno u Borusiji se nadaju da će masakrirati protivnika.

Izabrane vesti

Nekako, Augzburg se crta za to. U lošoj je formi, pre nedelju dana je doživeo katastrofu kod kuće protiv RB Lajpciga (0:6) i sada trener Sandro Vagner mora da pronađe izlaz iz krize.

Jer, posle ubedljivog poraza od Bikova Augzburg je eliminisan i iz Kupa Nemačke od drugoligaša Bohuma (0:1). Takođe je doživeo poraz kod kuće.

20.30: (4,95) Augzburg (4,65) Borusija Dortmund (1,63)

Na obe utakmice, ali i pre toga na susretu sa Kelnom (1:1) Vagnerov tim je pokazao ogromnu ranjivost kada treba da brani kontranapade. Odbrana je lako pucala i pored tih osam golova lako je mogla da brimi još neki, da je rival bio prisebniji u određenim situacijama.

A, Dortmund je tim koji mnogo voli da igra u tranziciji. Sa brzim i potentnim napadačima kakvi su Karim Adejemi i Serhu Girasi može da naudi i mnogo ozbiljnijim odbranama od ove koja je primila 20 golova u prvih osam bundesligaških utakmica, najviše u ligi.

Evidentno je da Augzburg mora da menja nešto u svojoj taktici. Svestan je toga i Vagner, jer uprava će ga prvog menjati ako se nastavi serija loših rezultata.
Naravno da nešto moramo da menjamo. Nisam tvrdoglav što se tiče toga. Ja nisam jedan od onih ljudi koji radi jednu istu stvar samo zato što smatra da ga to čini kul osobom. Neću da mi se uvija u oblande situacija u kojoj se nalazim, umem da čitam između redova”, kazao je Vagner pred duel sa Borusijom.

Prošle sezone je Augzburg ozbiljno zadužio Dortmund, pošto ga je savladao na oba susreta u prvenstvu. U oktobru kod kuće sa 2:1, a potom u gostima u martu ove godine sa 1:0. To je bilo pre Vagnerovog dolaska, na klupi je sedeo Džes Torup, novi strateg Al Ahlija iz Kaira.

Sada Vagner, ako ne pronađe način da pobegne iz ove nelagodne situacije, lako bi mogao da postane Alis Hardi Džejsonova prva žrtva.


🔥 Kombinuj klasično i uživo klađenje! Sve što voliš – sada na jednom tiketu! 🔥


BUNDESLIGA – 9. KOLO

Petak

20.30: (4,95) Augzburg (4,65) Borusija Dortmund (1,63)

Subota

15.30: (3,75) Hajdenhajm (3,80) Ajntraht Frankfurt (1,92)

15.30: (2,05) Majnc (3,80) Verder (3,60)

15.30: (2,00) RB Lajpcig (4,00) Štutgart (3,60)

15.30: (2,20) Sankt Pauli (3,60) Borusija Menhengladbah (3,40)

15.30: (2,60) Union Berlin (3,15) Frajburg (2,85)

18.30: (1,25) Bajern Minhen (7,00) Bajer Leverkuzen (12,0)

Nedelja

15.30: (2,15) Keln (3,60) Hamburger (3,50)

17.30: (2,85) Volfzburg (3,80) Hofenhajm (2,40)

***Kvote su podložne promenama


tagovi

Borusija DortmundSandro VagnerBundesligaaugzburg

Obaveštavaj me

Dortmund

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara