Foto: Reuters
Foto: Reuters

Dinamu neće biti lako u Švajcarskoj, Borac i Celje dobili potencijalne protivnike

Vreme čitanja: 1min | sre. 17.06.26. | 12:32

Poznati svi parovi drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona

Protivnik zagrebačkog Dinama u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona biće švajcarski šampion Tun. Neće to biti nimalo lagan posao za sastav Marija Kovačevića, s obzirom na to da je Tun u prošloj sezoni iza sebe ostavio Sankt Galen, Lugano i Sion, dok je Bazel završio tek na petom mestu švajcarskog prvenstva.

Ako eliminiše levski iz Sofije, Borac iz Banjaluke će u drugom kolu na megdan boljem iz beloruskog Vitebska i rumnske Univerzitatee iz Krajove. Omonija će u prvom meču dočekati boljeg iz okršaja Kairata i Sutjeske, dok Celje ide u goste uspešnijem iz okršaja moldavskog Petrokuba i Albanske Ignatije. Ko prođe u drugo kolo iz para Vikingur - Đer u prvopm meču će dočekati Hapoel Ber Ševu, dok će slovan iz Bratislave u goste boljem iz dvomeća Flora Talin - Iberija Tbilisi.

Izabrane vesti

U stazi nešampiona najlošije je prošao Gornjik Zabže, koji mora da eliminiše Fenerbahče ukoliko želi da nastavi put ka Ligi šampiona, dok će biti veoma zanimljivo videti okršaje Šturma iz Graca i Hartsa.

Prve utakmice na programu su 21. i 22. jula, dok se revanš mečevi igraju 28. i 29. jula.

KVALIFIKACIJE ZA LIGU ŠAMPIONA, 2. KOLO (GRUPA 2):

Borac Banjaluka/Levski Sofija - Vitebsk/Univ. Krajova

Omonija - Kairat/Sutjeska

Tun - Dinamo Zagreb

Vikingur/Đer - Hapoel Ber Ševa

Flora Talin/Iberija - Slovan Bratislava

Petrokub/Egnatija - Celje

STAZA NEŠAMPIONA:

Fenerbahče - Gornjik Zabže

Šturm Grac - Harts


tagovi

Dinamo ZagrebBorac Banjalukakvalifikacije za Ligu šampiona

Sledeća vest