Ekipa Ajaksa (©Reuters)

Den Hagu presuđeno za 12 minuta (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 20.12.20. | 20:41

Tadić otvorio seriju Ajaksa

Daleko je Den Hag od tima koji bi mogao da naudi Ajaksu pa i kada igra na svom terenu. Ogromna je razlika u klasi, što se videlo u svakom minutu utakmice na Kars Džins stadionu.

Utakmica sporog ritma, koja je povremeno izgledala kao školski turnir na kojem je jedan tim mnogo superiorniji od drugog obilovala je golovima, ali je činjenica da je Ajaks posle vođstva od četiri razlike na poluvremenu potpuno sklonio nogu s gasa, pa je Den Hag da na kraju dođe do podnošljivog poraza od 4:2.

Kopljanicima je bilo dovoljno samo 12 minuta prvog poluvremena da donesu presudu Den Hagu. Prvi „sudija“ koji se izjasnio bio je Dušan Tadić, koji je u 20. minutu završio akciju koja je po sporosti i inertnosti protivničkih igrača izgledala zaista kao da se odigrala u dvorištu škole.

Tamo gde je stao Tadić nastavio je veteran Huntelar sa dva gola u razmaku od deset minuta, a između njih se „uglavio“ Labjad, da se upiše u listu strelaca. Dakle, u 19. minutu je bilo 0:0, a u 32. čak 4:0 za goste iz Amsterdama. Sve posle toga je bilo otaljavanje posla u kojem su zeleno-žuti uspeli da dođu do dva pogotka.

Vitese je u direktnom okršaju za treće mesto na tabeli pobedio Fajnord, na jednoj od poslednjih utakmica Dika Advokata na klupi tima iz Roterdama – 1:0.

Usama Darfalu je odigrao odličan meč za Vitese, imao je niz lepih poteza u prvom poluvremenu, a kao nagrada je stigao i gol u 40. minutu. Fajnord je nadirao u drugom poluvremenu, promašio brdo šansi, na kraju i Sinistera glavom s peterca u 93. minutu.

Srpski reprezentativac Uroš Spajić odigrao je celu utakmicu za Fajnord.

Ajaks je na čelu tabele, ima četiri pobede u poslednjih pet utakmica, a identičan učinak ostvario je i AZ. S tom razlikom što je ekipi iz Alkmara, zbog lošeg početka sezone, to dovoljno samo za sedmo mesto i očligledan napredak, potvrđen festivalom golova protiv Viljema drugog – 5:3.

Kod novog trenera Paskala Jansena, nastavio je Teun Kopmejners tamo gde je stao kod Arnea Slota. Igra  kapiten u životnoj formi, dao je dva gola i upisao asistenciju, a koliko od njega zavise rezultati AZ-a svedoči podatak da je od poslednjih 12 pogodaka ekipe u Erediviziji poentiranjem i nameštanjem zaslužan za čak osam.