Đavoli sami sebe sapleli: Grinvud poništio autogol Lindelefa, ali Everton nosi bod za Liverpul (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 15.12.19. | 16:58

Solskjerov tim prokockao dva dragocena boda - 1:1

Mančester junajted je prokockao veliku šansu da se ozbiljno umeša u borbu za plasman u Ligu šampiona. Nakon dva vezana trijumfa, Crveni đavoli su osvojili samo bod protiv sve boljeg Evertona, pa su sada imaju četiri boda manje od četvrtoplasiranog Čelsija, a mogli su da priđu još dva bliže - 1:1 (0:1).

Ekipa Olea Gunara Solskjera je sama sebe saplela na Old Trafordu ovog popodneva. Gosti su poveli iz prilično čudne situacije u 36. minutu. Dinj je dobro izveo korner, a lopta je u petercu preletela dvojicu igrača Evertona i iznenadila Lindelefa, koji je ostao ukopan, pa ga je lopta pogodila u nogu i završila iza leđa Davida de Hee. Crveni đavoli su opterećeni rezultatom jurnuli svim silama u napad u drugom poluvremenu.

Solskjer je pogodio sa uvođenjem Grinvuda umesto Lingarda, pošto je mladi napadač u 77. minutu pokazao golgeterski instikt. Lukavo je gađao sa ivice kaznenog prostora i pogodio bliži ugao gola nemoćnog Džordana Pikforda.

Da je domaćin došao ranije do izjednačenja mogao je i do potpunog preokreta. A to je moglo da se dogodi najpre u 70. minutu, kada je Lindelef sjajno gađao sa ivice prostora, ali je ta lopta prohujala iznad prečke.

Solskjerov tim je tek nakon gola ušao u još veću paniku i opterećenje rezultatatom. Norvežanin je te nalete svog tima pokušao da konkretizuje uvođenjem iskusnog Huana Mate, ali su gostujuće Karamele dobro zatvorile sve prilaze svom golu i odnele vredan bod za Liverpul.

Domaćinu ostaje da žali za dva dragocena boda, pa će narednog vikenda biti pod velikim opterećenjem u Votfrodu. Everton je osvojio četiri boda u derbijima sa Čelsijem i Mančesterom, pa će narednog vikenda biti silno motivisan na Gudisonu protiv Arsenala.