
Da i nadmeni Englezi nauče gde je Azerbejdžan
Vreme čitanja: 3min | sre. 18.02.26. | 11:20
Najveća senzacija ovosezonske Lige šampiona, Karabag Agdam, u baražu za osminu finala ugostiće Njukasl u Bakuu (sreda, 18.45)
Uvek je lepo videti kada neki mali klub pomrsi račune onim velikim i bogatim. Zato, prvak Azerbejdžana Karabag Agdam je ove sezone pobrao simpatije svih neutralnih navijača sjajnim rezultatima u Ligi šampiona. Uspeo je da na konačnoj tabeli zauzme 22. poziciju, pa će ove srede od 18.45 časova nastaviti svoje putovanje susretom sa Njukaslom u prvom meču baraža za osminu finala.
Predstavnik Premijer lige će napraviti ogromnu grešku ako bude potcenio Konjanike. Pogotovo u Bakuu, gde će se odigrati večerašnji meč. Iz tog grada ove sezone se samo Ajaks vratio sa bodovima (4:2). Kopenhagen je poražen sa 0:2, Ajntraht iz Frankfurta sa 2:3, a Čelsi se provukao početkom novembra i sačuvao 2:2.
Izabrane vesti
Kladionice ne daju veliku šansu Azerbejdžancima. Njukasl je veliki favorit. Međutim, Karabag ipak ima luksuz da večeras igra rasterećeno, ništa ne može da izgubi, a ako bi kojim slučajem pobedio taj rezultat bi bio istorijski.
Uostalom, kao i čitava dosadašnja sezona...
18.45: (7,75) Karabag Agdam (4,50) Njukasl (1,42)
Biće ovo Karabagov 10. susret sa nekim engleskim timom, a osim pomenutog remija sa Čelsijem sve ostale utakmice je izgubio. Dvaput baš od Plavaca, još toliko puta od Arsenala, u tri navrata od Totenhema. Do sada Englezi nisu imali potrebe da nauče išta više o Azerbejdžanu, jer baš nije bilo razloga da ih tamošnji fudbal zanima. Nisu bili isti nivo.
Da li bi ovogodišnji Karabag Agdam imao šta da traži u Premijer ligi? Teško je reći, ali prema realnoj snazi borio bi se ove sezone za sam vrh ruskog šampionata. Što bi, otprilike, bio drugi stepen evropskog fudbala.
Ovu tezu je branio sadašnji golman Dinama iz Moskve, nekadašnji član Karabaga Andrej Lunjov. U intervjuu za Azerisport. Bivši reprezentativac Rusije veruje da Konjanici mogu da pređu preko Njukasla.
“Radujem se superinteresantnoj utakmici sa sjajnom atmosferom na tribinama. Ubeđen sam da ćemo gledati kvalitetan fudbal na terenu. Nokaut faza Lige šampiona je nešto sastvim drugačije, ali Karabag ima dovoljno iskustva da prođe dalje i odigra dobro”, istakao je Lunjov.
Andrej Lunjov (©AFP)Ovaj 34-godišnji golman je tokom karijere branio za Zenit i Bajer Leverkuzen, ima ogromno iskustvo. Zato, njegove reči ne treba olako odbaciti kao “navijačke”.
“Karabagov prolaz u nokaut fazu je potpuno zaslužen. Bez obzira na to ko mu je protivnik igrao je svoju igru i to je donelo rezultate. Za mene lično, to nije bilo iznenađenje. Jednostavno, tim je radio dobro svoj posao i demonstrirao je kvalitet. Ekipa je pred početak sezone pojačana dobrim strancima, napadač Kamilo Duran daje golove, a Pedro Bikaljo je najveća snaga veznog reda”.
Pošto su Rusi suspendovani iz evropskog fudbala, Karabag i Kairat su im bili najveći ljubimci.
“Već sam pričao o tome, kada bi Karabag igrao ruski šampionat bio bi kandidat za prva tri mesta. Teško je doduše proceniti realnu snagu ruskih klubova u odnosu na evropske, pošto ne igraju takmičenja UEFA”, ocenio je Lunjov.
Na kraju, još malo o šansama crnogorskog reprezentativca Marka Jankovića i njegovih saigrača.
“Ovo je fudbal, zašto ih ne bi imali. Dve utakmice od po 90 minuta, sve je moguće u zavisnosti od toga kako ekipe odigraju. Podrška od strane navijača na prvom meču biće od velikog značaja za Karabag. Uz nju, ima dobru šansu da pobedi u Bakuu. Sad već, u Engleskoj neće biti lako... Važno je napraviti dobar rezultat posle prvog meča”, zaključio je iskusni golman.
🏀🏀🏀🏀🏀
🏀🏀🏀🏀🏀
LIGA ŠAMPIONA – BARAŽ ZA OSMINU FINALA (PRVI MEČEVI)
Utorak
Galatasaraj – Juventus 5:2 (1:2)
/Sara 15, Lang 50, 75, Sančez 60, Boe 86 - Kopmajners 17, 32/
Benfika – Real Madrid 0:1 (0:0)
/Vinisijus 50/
Borusija Dortmund – Atalanta 2:0 (2:0)
/Girasi 3 pen, Bajer 42/
Monako – Pari Sen Žermen 2:3 (2:2)
/Balogun 1, 18 - Due 29, 67, Hakimi 41/
Sreda
18.45: (7,75) Karabag Agdam (4,50) Njukasl (1,42)
21.00: (5,00) Bode/Glimt (3,70) Inter (1,72)
21.00: (3,85) Klub Briž (3,90) Atletiko Madrid (1,95)
21.00: (2,55) Olimpijakos (3,30) Bajer Leverkuzen (2,80)
***Kvote su podložne promenama














.jpg.webp)
