Cvajta: Bohum srušio Milerntor posle sedam godina

Vreme čitanja: 2min | čet. 28.01.21. | 22:29

Rajsov tim na bod od lidera Hamburgera

Pade Milerntor posle sedam godina. Dugo je Bohum čekao na trijumf u Hamburgu i konačno je dočekao. A trenutak nije mogao da bude bolji - u momentu kad se četa Tomasa Rajsa bori za ulazak u Bundesligu - 3:2.

Dva puta je Sankt Pauli vodio, dva puta Bohum stizao i na kraju uspeo da preokrene rezultat. Junak je Robert Žulj jer je postigao taj treći pogodak u 63. minutu, međutim epitet igrača utakmice ipak ide u ruke Simona Colera. Nekadašnji napadač Kelna dva puta je vraćao u život Bohum, postizao golove za 1:1 i 2:2, pa se može reći da je bio na visini zadatka kada je njegovim timu bilo najteže.

Gosti su bili dosta bolji rival, imali mnogo više opasnih šansi i preokret je došao kao logičan sled onoga što se dešavalo na terenu. Bohum nije slomilo čak ni to što je prvi gol primio posle manje od četiri minuta igre, kada je mrežu golmana Rajmana pogodio Gvido Burgštaler...

Bohum se s ovom "trojkom" vratio na pobednički kolosek. Ponovo ima samo bod manje od Hamburgera is premno dočekuju okršaj sa Karlsrueom za vikend. Srpski internacionalci Erhan Mašović i Miloš Pantović šansu su dobili u drugom delu utakmice.