Marko Docić slavi gol (©Starsport)

Čuki fali dva boda za minimum treće mesto! Rano isključenje pripremilo debakl Pazaraca

Vreme čitanja: 3min | sub. 13.05.23. | 18:09

Ubedljivih 4:0 na Banovom brdu

Jesen u Evropi zamirisala je ispod košutnjačke šume. Čukarički je ubedljovom pobedom nad Novim Pazarom od 4:0 došao u situaciju da su mu iz poslednje dve utakmice – protiv Voždovca na strani i Radničkog 1923 na Banovom brdu – potrebna samo dva boda kako bi sezonu u Mozzart Bet Superligi završio minimum na trećem mestu što bi mu, izuzev u slučaju da Vojvodina osvoji Kup, garantovalo barem grupnu fazu Lige konferencije.

Čukarički se za bodove iz sudara sa Pazarom jedva preznojio, jer se ozbiljan takmičarski fudbal nije igrao ni desetak minuta. Već u sedmom je Nemanja Tošić probio po desnoj strani i centrirao ka Almiru Aganspahiću, a iako je mladi sudija Marko Srećković isprva svirao faul u napadu na asistenciju iz VAR sobe otrčao je do ekrana da preispita odluku.

I ne samo da je opravdano dosudio jedanaesterac zbog povlačenja za dres Milana Joksimovića, nego je, možda i prestrogo s obzirom na najstrožu kaznu, štoperu gostiju pokazao i direktan crveni karton čime je Pazarce ostavio bez šansi da se na ravnopravan način suprotstave Brđanima.

Kapiten Marko Docić tako je u 12. minutu sa kreča domaćinu utabao put do trijumfa i posle plej-of bodova koje je doneo golovima u minimalcima protiv Partizana (slobodan udarac) i Vojvodine (takođe penal) potpisao još jednu, može biti istorijsku pobedu Čukaričkog.

Sve posle toga bilo je puko otaljavanje posla. Pazarci su se još i dobro držali imajući u vidu okolnosti, ali sa igračem manje nisu mogli da ugroze prednost objektivno kvalitetnijeg rivala i da se igralo 11 na 11. Čuka je kampovala na protivničkoj polovini terena, konstantno pravila višak po bokovima, posebno desnom na kome su Nemanja Tošić i Vladimir Lučić uporno frustrirali čuvare.

Jedino pitanje bilo je – kada će i drugi gol. Dugo ga nije bilo. Numan Kurdić je u 16. minutu, posle majstorskog Docićevog pasa, spasio siguran gol Lučića izbivši loptu na gol liniji, isto je u 36. učinio Slobodan Rubežić nakon udarca Đorđa Ivanovića, da bi u nadoknadi prvog poluvremena pokušaj Aganspahića završio na stativi.

Avaj, već početkom drugog poluvremena, Docić je opet izmešao pazarsku odbranu, na desnom boku izbacio Bojana Rogana, ovaj je loše zahvatio loptu, ali je ona srećno – za Čuku bar – pogodila maleroznog Rubežića i završila u mreži gostiju za 2:0.

Tu je već bio kraj.

Pobedu Čuke je, ponovo na VAR asistenciju i ponovo na odličan centaršut već standardno vrlo dobrog Nemanje Tošića, podebljao Almir Aganspahić, svojim prvim golom u belom dresu, da bi zatim i Luka Stojanović upisao povratnički prvenac na asistenciju Lučića, pa bi vlasnik beogradskog kluba Dragan Gale Obradović mogao već da stavi šampanjac da se hladi.

Jedna pobeda u poslednja dva kola ili dva remija, biće Čuki dovoljna da odbiju nalet Partizana taman i ako crno-beli iz Humske osvoje svih devet bodova do kraja sezone. Šteta samo što neće imati veliko društvo za proslavu. Čuka ima sistem, ima igru, rezultate i Evropu u džepu... Samo nema navijače. Svega 300 do 400 ljudi bilo je danas na tribinama.

Možda i nije loše što će Čukarički sledeću sezonu igrati u Loznici.

ČUKARIČKI – NOVI PAZAR 4:0 (1:0)