Čuka za 20 minuta pokorila Surdulicu, Badamosi lansirao projektil sa 40 metara za gol sezone

Vreme čitanja: 4min | pon. 05.09.22. | 20:04

Gosti već do polovine prvog poluvremena vodili sa 3:0, Ndiaje dvostruki strelac, ali šou je ukrao Badamosi pogotkom skoro sa centra - na kraju 4:0

Kraj na početku! Ni časa nisu časili fudbaleri Čukaričkog da overe ulogu apsolutnog favorita u utakmici 10. kola Mozzart Bet Superlige u Surdulici (4:0). Sve je rešeno već do 20, a zapravo u razmaku od svega 12 minuta, koliko je ekipi sa Banovog brda bilo dovoljno za tri gola i rešeno pitanje pobednika već u prvoj polovini prvog poluvremena. Idealan scenario po njih, da ne zavise od užasnog terena i svoju sudbinu ne prepuste sticaju okolnosti, a najgori mogući za fudbalere Radnika, ionako sluđene stalnim promenama trenera. Sekula Rašiovan četvrti je trener koji ih predvodi od početka sezone, drugi sa prefiksom vršilac dužnosti, teško je snaći se u takvoj situaciji, pa je Radnik ostao jedina ekipa bez pobede u Mozzart Bet Superligi, zakucan za dno tabele. Na drugoj strani, Čukarički se, sa 19 bodova, umešao u gužvu na vrhu tabele kakva, malo i zbog brojnih odloženih mečeva, odavno nije viđena u našem šampionatu.

Dve gotovo identične situacije za prva dva gola gostiju, u osmom, pa 12. minutu. Posle perioda obostrano rastrzane i nepovezane igre na samom početku, Badamosi bi započinjao te akcije, Đorđe Ivanović nekako protnuo loptu do Ibrahima Ndiajea, a senegalski krilni napadač najzaslužniji je za oba pogotka. U prvoj situaciji, sklonio je loptu u poslednjem momentu i doprineo da ga Ignjatović potkači po nozi, pa je sudija Nikolić pokazao na belu tačku, a u drugoj je sam šutirao levom nogom, u suprotan ugao Ranđelovićevog gola. Penal je, prethodno, uspešno izveo Docić, neuobičajeno – poslao loptu ispod golmana domaćih, koji je pogodio stranu, ali se bacio suviše u vis, očekujući poluvisoku loptu, a ona je upućena po zemlji.

U danu u kome su pažnju javnosti privukli Nenad Lalatović, povratkom u Radnički i Novi Pazar, izbijanjem na čelo tabele, Muhamed Badamosi kao da je znao da mora da uradi nešto senzacionalno, kako bi se pričalo i o ovoj utakmici. I upravo, u 20. minutu, postigao je gol maltene sa centra. Bilo je preko 40 metara udaljenosti od gola Radnika sa koga je istrčao golman Ranđelović, napadač iz Gambije je to spazio, loptu primio grudima i lansirao projektil, postigao – svaka čast Bukarijevoj lepotici u večitom derbiju - možda i gol sezone u njenom dosadašnjem toku.

Sve skupa, bila je to nakon toga prilično ujednačena i ne tako nezanimljiva utakmica. Ukupno 15 uradaca na oba gola u prvom poluvremenu, sedam u okvir. Kao da se doamći tim rasteretio pritiska, pa je počeo da igra fudbal. Prijatno osveženje u tom smislu u startnoj postavi bio je Viktor Lukić. Bilo je, dakle, šansi na obe strane, najbolju za Radnik imao je Bogdanović u 31. minutu, lopta mu je iznenada legla na nogu, opalio je iz pre, ali je Belić sjajno intervenisao. Na drugoj strani, posle prodora Ivanovića po desnom krilu, centatršut za Badamosa išao je malo iza leđa, dovoljno da Hodžić interveniše u padu, bukvalno na gol-liniji.

U nastavku je tempo potpuno oboren, i jedni i drugi su odrađivali posao, a Ibrahim Ndiaje uspeo je da na svoj saldo upiše još jedan gol i sebe promoviše u, bez dileme, najboljeg aktera utakmice. Igrao se 73. minut, Ndiaje i Ovusu su dva puta razmenili dupli pas i kao na malom fudbalu izigrali odbranu Surduličana, za konačnih 0:4 i jedan „uspešan dan na poslu“ ekipe Čukaričkog, lepu uvertiru za derbi sa Vojvodinom, a nastavak agonije Radnika.

RADNIK – ČUKARIČKI 0:4 (0:3)