Crveni karton onesposobio Lanus, Romero kreirao pobedu Argentinosu

Vreme čitanja: 2min | uto. 30.07.24. | 04:01

Slavlje na stadionu Dijego Armando Maradona – 2:0

Nisu imali Argentinos Juniorsi čime da se pohvale uoči današnjeg okršaja sa Lanusom, s obzirom na to da su doživeli tri poraza u poslednja četiri kola argentinskog prvenstva, dok je portitvnik iza sebe imao šest prvenstvenih mečeva bez poraza, ali se večeras stadiounu Dijego Armando Maradona slavila velika pobeda domaćina – 2:0 (0:0).

Doduše, njoj je kumovala nesmotrenost veziste Maksimilijana Gonzalesa, koji je u razmaku od svega devet minuta (24. i 33. minut) zaradio dva žuta kartona i tako ostavio svoju ekipu na cedilu. Domaćin je to uspeo da iskoristi i na krilima raspoloženog Maksimilijana Romera stigao do dragocenih bodova, kojima se izjednačio sa današnjim protivnikom na 11. poziciji.

Napadač Argentinosa je postigao prvi pogodak svoje ekipe u 53. minuta, a potom bio asistent kod gola Alana Rodrigeza četiri minuta kasnije, kada je i definitivno odlučeno pitanje pobednika.

Još više razloga za zadovoljstvo imaju igrači Belgrana, koji su savladali Godoj Kruz na svom terenu, pa sada imaju 14. bodova, koliko i još četiri tima na deobi četvrtog mesta na tabeli.

Odlučujući trenutak meča u Kordobi dogodio se u 34. minutu, kada je pobedonosni pogodak za domaćina postigao Huan Barinaga.

Gosti su pokušavali da dođu do izjednačenja u nastavku meča, ali im je zakazala realizacija, pa su bodovi ostali na stadionu Hulio Sesar Viljagra.

ARGENTINA 1 – 8. KOLO

Rivadavija – Independijente 1:0 (1:0)