Centrala može jednom da pogreši: Tražili ste Dinamo, dobili ste ga

Vreme čitanja: 2min | ned. 07.08.22. | 18:26

Jokanović se probija ka vrhu ruskog fudbala

Završio je Dinamo prethodnu sezonu na trećem mestu, ovog leta promenio trenera, ali i dalje strami najvišim ambicijama, a kako je krenuo novi šampionat deluje da će Moskovljani biti konkurentni šampionskom sastavu Zenita. Ako ništa drugo, stali su mu uz rame, posle četvrtog kola imaju isto bodova koliko i ekipa iz Sankt Peterburga.

Sve kao posledica činjenice da je ekipa iz glavnogm grada Rusije slavila u Samari i trijumfom nad Krila Sovjetovim nagovestila šta može u novoj sezoni, predvođena srpskim trenerom Slavišom Jokanovićem – 2:0.

Kao što Danilo Bata Stojković kaže u Balkanskom špijunu, centrala može jednom da pogreši. Tako je i Dinamo pogrešio prethodnog vikenda kad je na gostovanju novog premijerligašu Vorenježu vodio 2:0 i 3:2 i ostao bez pobede nad Fakelom (3:3), međutim, brzopotezno je savladao lekciju iz trećeg runde i po principu „dobili ste šta ste tražili“ odneo sva tri boda za Mosvku.

Osim uspeća na tabeli, Jokanovića može da raduje učinak novajlije Roberta Fernandesa. Paragvajac je ovog leta stigao iz tamošnjeg Gvaranija i odmah počeo da otplaćuje 3.000.000 evra uložena u potpis. U 13. minutu skočio je na loptu koji mu je iz kornera poslao Luka Gagnidze i glavom je poslao u mrežu, što mu je bio debitantski gol na ruskom tlu. Doduše, kad se pogleda ishod, čini se daje Fernandes uradio dovoljno dobar posao ispred i u svom kaznenom prostoru, mada je domaćin ispalio čak 17 udaraca ka golu Dinama.

Vođstvo gostiju udvostručio je Vjačeslav Gruljev u 60. minutu, te Dinamo deluje kao ekipa koja može da se trka sa gradskim rivalima, Spartakom i CSKA, kao i prvakom Zenitom. Pogotovo zbog ofanzivnog arsenala, jer je deset golova dosad postiglo sedam različitih fudbalera.

RUSIJA 1 – 4. KOLO

Ural - Spartak Moskva 0:2 (0:2)