Lorenco Insinje (© Reuters)
Lorenco Insinje (© Reuters)

Buongiorno Italia: Insinje će pobediti tvrdoglavog De Laurentisa

Vreme čitanja: 7min | uto. 12.10.21. | 13:22

Partija šaha kapitena i gazde Napolija približava se kraju u korist igrača

(Od dopisnika MOZZART Sporta iz Rima)

Gazda Napolija Aurelio de Laurentis je navikao da tretira zaposlene sa visine i nadmoćne pozicije. Nije prezao da koristi sva sredstva na raspolaganju u sukobima sa trenerima i igračima u prethodnih 17 godina, bez obzira da li je trebalo da zadrži, otera, privoli da produži ugovor ili da bude prodat pod njegovim uslovima. Ali, kao što to biva, na kraju je i moćni Aurlio naišao na tvrdi orah na kome će zube polomiti: Lorenca Insinjea.

Izabrane vesti

Kapiten Napolija se nalazi u veoma povoljnoj poziciji, praktično idealnoj, De Laurentis mu bukvalno ne može ništa. Za razliku od Milika, Alana i nekih drugih igrača koji su završili na margini tima po De Laurentisovom naređenju, jer nisu hteli da produže ugovor ili pristanu na transfer koji je odgovarao Napoliju, Insinjeu to ne može da se desi. Ne samo zato što je kapiten, reprezentativac, rođeni Napolitanac, već i zato što je Napoli počeo odlično sezonu i rasplamsao snove o "skudetu".

Svaka kazna primenjena na Insinjea bi destabilizovala ne samo tim već i atmosferu u gradu, a ona je za Napoli i te kako važna. De Laurentis je impulsivnim i tvrdoglavim potezima nekoliko puta potopio ambicije vlastitog kluba u prethodnim godinama. Insinjea mu navijači Napolija ne bi oprostili i pored toga što Lorenco ne spada u red obožavanih igrača, tim pre što igra i ponaša se kapitenski u ekipi koja je na pragu da obori rekord iz Sarijeve ere u broju uzastopnih pobede na startu sezone. Primena ostrakizma po uzoru na onaj koji je trpio Milik nije moguć, jer bi digao na noge i celu italijansku javnost budući da je za godinu dana Mundijal u Kataru, a Lorenco je jedan od startera u redovima Azura Roberta Mančinija.

Imajući u vidu okolnosti i činjenicu da je Insinje odrastao u Napulju i da poznaje u dušu svoj grad, zaigrao je sa svojim menadžerom partiju u kojoj koristi De Laurentisovo oružje: hladnu ucenu. Kako predsednik Napolija napravi korak ka kompromisu oko produžetka ugovora, tako Insije i njegov agent povećaju zahteve.

De Laurentis (© Reuters)De Laurentis (© Reuters)

Poslednja ponuda De Laurentisa je došla do 5.000.000 evra, plus bonusi koji bi bili vezani za uspehe klube. Na taj način bi Insinje mogao da stigne do zarade od 6.000.000 evra godišnje. Krilni napadač je podigao lestvicu: osim povećanja plate koja sad iznosi 4.600.000 evra, traži bonus od 7.000.000 evra pošto je od januara slobodan igrač da potpiše ugovor sa bilo kojim klubom i zahteva autorska prava na komercijalno korišćenje lika i imena. Reč je o aspektu na kojem De Laurentis insistira u svakom ugovoru, odnosno da igrači prenesu na klub prava na komercijalno korišćenje njihovog imena i lika.

De Laurentis ne može da naudi Insinjeu ni na jedan način i ima samo dva loša rešnja za njega: da demantuje samog sebe i pristane na uslove kapitena ili da se pomiri sa činjenicom da će Insinje sledećeg juna otići u drugi klub bez evra obeštećenja.

Napuljski dnevnik Matino piše da bi Insinje mogao da ode u SAD da igra u MLS-u, ali ta priča je na staklenim nogama. Ona bi odgovarala De Laurentisu, jer bi za njege svakako bilo bolje da Insinje ispari sa radara po napuštanju Napulja, a ne da dolazi na stadion „Maradona“ u dresu drugog kluba Serije A.

Neki drugi italijanski klub za Insinjea bi mogao da bude Inter. Nerazuri i napadač Napolija su imali načelni dogovor i prethodnog leta o prelasku, ali je transfer osujetio De Laurentis traživši 30.000.000 evra. Druga alternativa je Mančester junajted mada je daleko manje primamljiva za Insinjea u odnosu na ideju da nastavi karijeru u redovima aktuelnog šampiona Italije.

INTER BLINDIRA BARELU I LAUTARA MARTINEZA

Generalni direktor Intera Bepe Marota je stavio do znanja da spekulacije o odlasku Nikoloa Barele i Lautara Martineza ostaju u domenu teorije. Istina je da između zahteva Barele i ponude Intera za produžetak ugovora postoji razlika (igrač traži 6.000.000 evra a klub nudi 4.000.000 evra), ali u Apijano Đentileu apsolutno nemaju nameru da ispuste reprezentativca Italije. Štaviše, Barela je već viđen kao kapiten Intera od sledećeg leta kad Handanović bude preseljen na klupu za rezerve.

Sa Lautarom Martinezom stvari stoje još bolje: pitanje je dana kada će biti ozvaničen postignut dogovor o produžetku saradnje Argentinca i Intera. Sasvim druga je priča za Marcela Brozovića. Marota će ove nedelje imati sastanak sa ocem hrvatskog fudbalera koji je i menadžer svog sina. Razlika između ponude kluba i zahteva Brozovića je velika: 2.000.000 evra. Takođe, za razliku od Barele i Lautara, Marcelu ističe ugovor sledećeg leta. Priče o mogućem prelasku u Milan su sve glasnije, a nije isključeno da se u igru ubaci i Njukasl pogotovo ako se obistine priče da će na klupu engleskog tima sesti Antonio Konte.

U međuvremenu, Inter je napravio plan kako da ima igrače iz Južne Amerike za meč sa Lacijom u sledeću subotu. Klub je platio čarter let koji će direktno spustiti u Rim fudbalere u petak veče gde će se priključiti saigračima.

LOTITO STAO UZ SARIJA

Predsednik Lacija Klaudio Lotito, prepričavaju italijanski mediji, zvao je svakog igrača pojedinačno i eksplicitno tražio da slede bez pogovora zahteve trenera Mauricija Sarija. Gazda Nebeskoplavih želi da vidi reakciju fudbalera već u subotu protiv Intera. Lotito je poslao i indirektnu poruku da ozbiljno misli tako što je zaustavio sve pregovore sa igračima s kojima treba da produži ugovor.

Sudeći po rečima Luisa Alberta, igrači su shvatili veoma ozbiljno razgovor sa Lotitom: „Sari ima prelepe fudbalske ideje i spremni smo da ga sledimo. Trebaće nam još dva-tri meseca da upijemo njegove zamisli i da ih realizujemo na terenu. Tada će početi šou, jer će svi patiti kad budu igrali protiv nas”.

Ohrabrujuće vesti stižu od Čira Imobilea. Mišić kapitena Lacija je dobro i već danas će početi sa treninzima tako da bi trebalo da bude na terenu od prvog minuta protiv Intera. Međutim, Matija Zakanji je ponovo van stroja. Ovoga puta nije u pitanju povreda, već grip.

NAVIJAČI ROME POSLALI U TILT PRODAJNI INTERNET CENTAR

Navijači Rome (© Reuters)Navijači Rome (© Reuters)

Interesovanje tifoza Rome za kupovinu, odnosno obnovu godišnjih pretplatnih karata je toliko veliko da su juče bukvalno „oborili“ sistem prodaje, jer nije bio spreman da odjednom prihvati tako veliki broj zahteva. Za nekoliko sati je prodato čak 12.000 pretplatnih ulaznica i pored zagušenja, a zatim i kolapsa internet prodaje.

Efekat Murinjo se vidi golim okom na navijačima Rome, ali u sledeće dve nedelje će morati da se vidi i na igračima Đalorosih. Naime, Roma je u direktnim sudarima sa najvećim klubovima Serije A na poslednjih 11 mečeva od moguća 33 boda osvojila samo četiri. Do kraja meseca Đalorosi igraju sa Juveom, Napolijem, Kaljarijem i Milanom. Te četiri utakmice će nam reći dokle može da se otisne Murinjova Roma u ovoj sezoni.

Takođe, Murinjo ima pozitivan bilans sa Juventusom: četiri pobede, remi i dva poraza. Poslednji put na Alijanc stadionu Portugalac je izašao sa gestom ruke na uhu kako bi čuo reakciju publike nakon pobede Mančester junajteda nad Starom damom (2:1). Roma ne može da se pohvali Murinjovim skorom sa Juveom, pogotovo u Torinu. Na novom stadionu, rimski klub je zabeležio 11 poraza i jednu pobedu, ostvarenu u poslednjem kolu kada nije ništa značila ni Juveu, ni Romi.

ARON REMZI OD LABUDA DO RUŽNOG PAČETA

Paulo Dibala je u dobroj formi i biće na terenu od prvog minuta protiv Rome, prenose izveštači iz Kontinase. To se ne može reći za Adriena Rabioa i Vestona Mekenija. Prvi je pozitivan na Kovid-19, drugi je zbog problema sa mišićima preskočio utakmicu u dresu SAD.

Maks Alegri od starta sezone ima najveći problem na sredini terena. Odsustvo dvojice veznih igrača, plus Bentankur koji će se vratiti u Torino iz Južne Amerike tek u subotu, dovoljni su motivi za alarm. Praktično ostaje samo Lokateli i Remzi za vezni red. Velšanin je posle gola protiv Češke, juče asistirao za pobedonosni gol protiv Estonije potvrđujući da je u nacionalnom dresu labud, a u Juveomružno pače.

Kad već govorimo o Remziju, u Juventusu se nadaju da će uspeti da prodaju Njukaslu već u januaru Velšanina. Sa tim novcem bi bio kupljnen Čuanemi iz Monakoa, mada postoji šansa i da mladi Francuz bude razmenjen sa Mekenijem, takođe u januarskom prelaznom roku.

MANČINI NA UDARU

Selektor italijanske reprezentacije Roberto Mančini je bio pošteđen od brojnih medija po pitanju „Pandora papira“, međutim obznanjivanje da šef stručnog štaba Azura ima tajne račune u poreskim rajevima, ostavilo je traga. Kako loše vesti ne dolaze nikada same, zajedno sa otkrićem kozorcijuma istraživačkih novinara stigao je i prvi poraz posle 37 uzastopnih utakmica u kojima Azuri nisu izašli pognute glave s terena. Utakmica sa Španijom je pokazala i da Mančini nema mnogo dobrih rešenja u napadu, a da je kritikovani Čiro Imobile najmanje loše rešenje za špic Azura. Istovremeno je postalo evidentno da je odbrana previše opterećena godinama, a na vidiku nema zamena za Bonučija, Kjelinija i Ačerbija koje bi bile zadovoljavajuće. Bastoni, Romanjoli, Mančini i drugi mlađi italijanski defanzivci ne ulivaju poverenje.

Na sve to se dodala polemika oko stadiona na kome će se igrati odlučujuća utakmica sa Švajcarskom za direktan plasman na Mundijal u Kataru. Na Olimpijskom stadionu u Rimu se igra par dana pre okršaja sa Švajcarskom ragbi meč Italije sa Novim Zelandom. Na travnati tepih se svake nedelje žale Murinjo i Sari, tako da je lako zamisliti na šta će ličiti posle ragbi meča, pogotovo ako bude padala kiša.

Alternative za Olimpiko su stadion Atalante u Bergamu, Alijanc stadion u Torinu ili „Maradona“ u Napulju koji je izgleda favorit da bude domaćin meča Italija-Švajcarska.


tagovi

Aurelio De LaurentisLorenco InsinjeBuongiorno Italia

Obaveštavaj me

Juventus
Inter
Roma
Lacio

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara