
Bruno crta tim Junajteda: Za Tonalija devetocifrena suma, reči agenta stvaraju nemir Njukaslu
Vreme čitanja: 3min | ned. 29.03.26. | 13:17
Kako god da okrene, Mančester će morati da plati veliki novac za veznog igrača, samo je pitanje da li za Italijana ili nekog drugog
Navijači sve više uživaju u njegovim igrama i nadaju se da je njegov ostanak ipak moguć, ali kako se sezona bliži kraju sve je izvesnije da će Kazemiro napustiti Old Traford po isteku ugovora. Prethodnih dana ostrvski mediji pisali su da bi Brazilac mogao u MLS, u subotu uveče pojavila se i informacija da je Inter Majami Lionela Mesija zainteresovan za iskusnog vezistu, a da je rastanak neizbežan upućuju glasine koje kruže oko Old Traforda.
Jer Mančester Junajted je, izgleda, pronašao igrača koji će odmeniti Kazemira, vezistu koji je vredan velikog ulaganja. I uveliko već planira ofanzivu na njega. Novinar Marke Mateo Moreto, jedan od najpouzdanijih na fudbalskom tržištu, tvrdi da je reč o Sandru Tonaliju, koji se navodno nalazi na vrhu liste želja engleskog kluba kada je reč o pojačanjima u veznom redu.
Izabrane vesti
Italijanski reprezentativac je već nekoliko meseci unazad predmet glasina, ne samo ostrvskih već i medija sa Čizme. Već gotovo godinu dana je želja Juventusa, a poslednjeg dana zimskog prelaznog roka dovođen je u vezu i sa Arsenalom. Ispostavilo se na kraju da ga je aktuelnom lideru Premijer lige ponudio njegov agent Đuzepe Riso, koji je očigledno rešio da treća sezona bude ujedno i poslednja njegovog klijenta na severu Engleske. I mada sam fudbaler (još) nije dao jasan signal da želi da napusti Sent Džejms Park, Riso je taj koji već neko vreme izjavama stavlja na muke upravu Njukasla.
Uostalom, sredinom marta je komentarisao glasine da se za njegovog klijenta interesuju Arsenal i Mančester Siti.
“Upravo to je bio cilj još od trenutka kada je otišao u Englesku: da pokušamo da od njega napravimo zvezdu. Mislim da je jedan od najvrednijih italijanskih fudbalera u svetu”, rekao je Riso pre dve nedelje, a još ranije, u finišu januarskog prelaznog roka, nagovestio da je odlazak iz Njukasla po završetku sezone opcija. “Njukaslu je teško da pusti Sandra, a on želi da odvede klub do Lige šampiona. Procenićemo i odlučiti šta ćemo da radimo tokom leta. Razgovori o transferu će doći vremenom. Videćemo kako će sezona da se završi i onda žemo da odlučimo šta ćemo da radimo. Nema preferencija, još je rano za to”, istakao je Riso.
U Njukaslu, naravno, ne žele da se odreknu bivšeg veziste Milana, ali nisu u najboljoj pregovaračkoj poziciji. Nalaze se na 12. mestu u Premijer ligi i izvesno se neće plasirati u Ligu šampiona, a izostanak iz elitnog evropskog takmičenja ne samo da će predstavljati udarac na finansije već bi Tonalija mogao da pogura ka izlaznim vratima. A, ako već ne bude mogao da ga zadrži, Njukasl će insistirati na devetocifrenom obeštećenju, uveren da je Tonali u rangu fudbalera poput Enca Fernandeza, Mojzesa Kaiseda i Deklana Rajsa, trojice najskuplje plaćenih centralnih vezista u istoriji Premijer lige.
Što znači da će Mančester Junajted morati da odreši kesu. Mada bi morao duboko da zavuče ruku u džep kome god da se okrene, jer ni Adam Vorton ni Eliot Anderson ni Karlos Baleba, fudbaleri za koje se takođe interesuje već neko vreme, ne bi bili mnogo jeftiniji. Ipak, veliki broj engleskih medija danima unazad piše da je Tonali izbio na vrh liste želja. A, novinar Dejli Mejla Kreg Houp, dobro upućen u dešavanja na Sent Džejms Parku, tvrdi da je ideju o angažovanju veziste Njukasla pogurao i kapiten mančesterskog kluba Bruno Fernandes, koji je navodno impesioniran njegovim partijama i voleo bi da ga vidi uz sebe na sredini terena.
tagovi
Obaveštavaj me
Man. Junajted


.jpg.webp)




_(1).jpg.webp.webp)


_(1).jpg.webp)


.jpg.webp)
