Bruka u Kupu Francuske: Lil ispao od četvrtoligaša

Vreme čitanja: 1min | sre. 29.01.20. | 20:31

Epinal prošao u četvrtfinale posle preokreta u drugom poluvremenu

Kao što smo već rekli, teško da postoji fudbalsko takmičenje u Evropi u kojem ima toliko iznenađenja i neočekivanih rezultata. Večeras je istinsku bruku u osmini finala doživeo Lil, koji je eliminisan od četvrtoligaša Epinala posle preokreta - 2:1 (0:1).

Heroj domaće publike bio je mlađani Žan Filip Kraso, koji je postigao dva gola u drugom poluvremenu i doneo svom timu istorijsko slavlje. Lil je vodio golom Remija od osmog minuta, delovalo je da u potpunosti vlada situacijom, a onda se sve prosulo za svega šest minuta. Kraso je prvi gol postigao u 56. minutu, a drugi šest minuta kasnije, kada je Kristof Galtje napravio tri brze izmene, ali ni to niie pomoglo favorizovanom protivniku.

Nikakvih problema na putu do četvrtfinala nije imao Pari Sen Žermen, koji je golovima Lendra Paredesa i Pabla Sarabije sružio trećeligaša Po i domogao se samog finiša takmičanja - 2:0 (1:0).

Tuhel je izveo kombinovan sastav, ali je i on bio više nego kvalitetan da protivnik ne dobije ni tračak nade za ostvarivanje boljeg rezultata.