Bosanci pokazali zube Azurima i odneli bod iz Firence, Poljaci nisu ni zapretili u Amsterdamu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 04.09.20. | 23:03

Odličan rezultat selekcije Dušana Bajevića (1:1), Lale golom Bergvajna stigle do zasluženog slavlja (1:0)

Bosne i Hercegovina je pokazala da apsolutno zaslužuje svoju poziciju u najvišem rangu Lige nacija. Selekcija Dušana Bajevića osvojila je bod protiv Italije na Artemio Frankiju. Posle svega prikazanog, čini se da je konačan rezultat potpuno ispravan, s obzirom da su Azuri znatno više napadali, ali i promašivali svoje šanse. Na kraju su do izjednačenja stigli prilično srećnim golom Stefana Sensija - 1:1 (0:0).

Bosanci su još jednom potvrdili da su ozbiljna reprezentacija. Iako su tokom najvećeg toka meča bili u podređenom položaju, izabranici Dušana Bajevića su konstatno bili opasni, kako iz kontranapada, tako i iz svakog mogućeg prekida. Drugo poluvreme je bilo daleko sadržajnije. Domaćin je pojačao gas, a BiH propustila veliku priliku u 53. minutu, kada je Armih Hodžić pogodio stativu iz mrtvog ugla. Sve se promenilo četiri minuta kasnije kada je Edin Džeko razgrnuo sve oko sebe posle spuštene lopte Šunjića i savladao Donarumu.

Italijani su izjednačili već deset minuta kasnije. Insinje je odlično uočio Sensija, koji je šutirao iz prve, a lopta promenila pravac nakon kontakta sa Šunjićem i prevarila Šehića. Azuri su do kraja utakmice mogli do potpunog preokreta, ali nisu uspeli da postignu pogodak. Uzvratila je u nekoliko navrata i selekcija Dušana Bajevića, koja je jasno pokazala neće biti samo puki učesnik grupe 1.

Večeras je najviše razočarala Poljska, koja je bila potpuno inferiorna protiv Holandije u Amsterdamu, iako to rezultat ne oslikava na najbolji način (0:1).

Poljska bukvalno nije uspela nijednom da zapreti golu Jaspera Silesena, ali je sa druge strane dugo uspevala da zaustavi sve pokušaje protivnika. Na kraju, gostujuća odbrana je ipak poklekla zahaljujući lukavoj akciji domaćina u 61. minutu. Pogodak je postigao Stiven Bergvajn, posle odlične asistencije Hatebura.

Najozbiljnije prilike za promenu rezultata tokom utakmice propustili su Kvinsi Promes i Memfis Depaj, dok je sa druge strane jedini pokušaj da učini nešto više imao Kšištof Pjontek u 33. minutu utakmice.