Borusija gazi, Kostić i Ajntraht dobili četiri komada u Menhengladbahu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 27.10.19. | 20:10

Ubedljiva igra i trijumf Ždrebaca koji ostaju na čelu Bundeslige - 4:2 (2:0)

Sjajan meč u Menhengladbahu na zatvaranju devetog kola. Najlepša propaganda Bundeslige i nemačkog fudbala viđena je na prepunom Borusija Parku koji će barem još sedam dana imati privilegiju da bude dom lidera elitnog nemačkog fudbala. Pokušao je Ajntraht koliko je mogao, borio se, bartgao, ali je na kraju poražen napustio teren. Sjajni tim Marka Rozea savladao je Orlove sa 4:2 u pravom vatrometu golova.

Sjajno prvo poluvreme domaćeg tima obeležili su golovi Markusa Tirama, posle sjajne asistencije Emboloa u 28. minutu, kao i precizan udarac levog beka Oskara Venta koji je lukavo u nadoknadi povisio na 2:0 posle smušene rakcije gostujuće odbrane. Dani da Kosta je u 59. minutu smanjio na 2:1, na pas Daičija Kamade, ali je u 75. štoper domaćina Niko Elvedi vratio dva gola prednosti sjajnim udarcem glavom na centaršut iz slobodnog udarca Lasla Beneša.

Uporni Ajntraht je odbijao da se preda, a utakmica se zakomplikovala nakon što je Hintereger u 79. minutu glavom na centaršut Kamade smanjio na 2:3, Ipak, umorili su se gosti u samom finišu od jurnjave za Ždrepcima, a posle dobre reakcije i majstorske asistencije Larsa Štindla, vezista domaćih Denis Zakarija je rutinski pogodio za konačnih 4:2 i oduševljenje brojne domaće publike.

Borusija je ovom pobedom opet pretekla Bajern na prvom mestu (ima 19 bodova), dok je Ajntraht ostao na 14, uz tendenciju da razlika buide još veća u sledećem kolu pošto igra sa Bajernom kojeg nije pobedio u Frankfurtu gotovo deset godina. Borusija ide u Leverkuzen i tu će takođe biti dosta vatre.

Od Srba, Filip Kostić je igrao solidno sve do 79. minuta kada je zamenjen (moguće i zbog povrede jer se nekoliko minuta ranije žalio na udarac). Imao je Kragujevčanin nekoliko dobrih prodora i udaraca sa krila, ali nije uspeo da matira Jana Zomera. Mijat Gaćinović nije ni bio u sastavu večeras, dok je mladi Dejan Joveljić ušao u igru u 83. minutu umesto veziste Fernandeša, ali bez zapaženog učinka.