Borac preživeo pakao i ispisao istoriju: Šampion Albanije pao na penalima

Vreme čitanja: 2min | čet. 18.07.24. | 00:12

Od "ubij Srbina" do muka u Elbasanu, Banjalučani prvi put preskočili stepenik u Ligi šampiona

Prvi put u klupskoj istoriji Borac iz Banjaluke je uspeo da prođe jedno kolo u kvalifikacijama za Ligu šampiona. Uspeli su gosti da u Elbasanu posle jedanaesteraca (4:1) eliminišu šamšiona Albanije i tako zakažu susret sa PAOK-om.

Gol prednosti sa domaćeg terena ispostavio se kao nedovoljan da Banjalučani uđu rasterećeni u revanš i rutinski materijalizuju trijumf. Planove gostiju pokvario je Ibrahimoglu u 17. minutu, ali je Jovo Lukić već u 30. režirao odgovor.

Rezultat postavljen posle pola sata igre ostao je na snazi do završnice drugog poluvremena, kada je Dukou odlično reagovao i postigao pogodak vredan produžetaka (2:1).

Produžeci, tokom kojih se rivali nisu previše upuštali u rizik, predstavljali su uvertiru u penal seriju koju su prisebnije dočekali Banjalučani.

Igrači Borca iskoristili su sva četiri jedanaesterca, dok su neprecizni na drugoj strani bili Aleksi i Luškja, te su izabranici Mladena Žižovića posle dva sata igre utišali Elbasan.

Prošli su Banjalučani pakao u Albaniji, što je moglo da se nasluti da ih čeka već posle prvog susreta večerašnjih rivala. Režirali su navijači Borca vatreni doček igračima Elbasana, a albanska publika se potrudila da ne ostane dužna te su tokom dela utakmice i prelazili sportsku granicu te su sa tribina mogli da se čuju povici poput "Ubij Srbina"..

Uspeh ostvaren sa bele tačke doneo je Banjalučanima premijerni plasman u 2. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona gde će Borac odmeriti snage sa PAOK-om.