
Blagojević: U otvorenu borbu sa Zvezdom tek kad se Partizan stabilizuje i smanji razliku
Vreme čitanja: 3min | pet. 02.05.25. | 14:45
Crno-beli u Novom Pazaru bez Jovana Miloševića, možda i Alda Kalulua
Osam godina bez titule, šest bez Kupa Srbije. Ko zna da li će i kad će da situacija da se promeni, jer se pokazalo da Partizan nije u stanju da prati ritam Crvene zvezde. Nije samo do kvaliteta igračkog ili stručnog kadra, već načina na koji je klub vođen.
U tom segmentu crno-beli zbog bahatosti Milorada Vučelića i Miloša Vazure debelo zaostaju za prvakom države zbog čega je jasno svima u Humskoj da će biti potrebno dosta vremena da se stanje promeni u korist Parnog valjka.
Izabrane vesti
Samo što niko ne može da kaže koliko će taj proces oporavka da traje.
„To nije samo pitanje tima, nego okolnosti u kojima se trenutno nalazi sprski fudbal, kao i FK Partizan. Ima dosta otvorenih pitanja, Zvezda je ispred u mnogo segmenata, na nama je da radimo na tome da se prvo stabilizuju okolnosti u klubu, potom smanji razlika u odnosu na najvećeg rivala, tek onda da se uđe u otvorenu borbu. Nije to samo igrački kadar i dešavanja unutar tima. Ova uprava čini sve što je u njenoj moći da napravi korake ka približavanju Zvezdinom nivou“, predočio je trener Srđan Blagojević uoči nastavka plej-ofa i nedeljnog gostovanja Novom Pazaru (17 časova, TV Arena Premium 1).
U taj meč crno-beli ulaze bez velikih ambicija, jer do kraja sezone nemaju za šta da se bore.
„Imali smo dva cilja što se tiče takmičenja kad smo došli. Prvi se ticao obezbeđivanja drugog mesta što se desilo čak četiri, pet kola pre kraja i to smo završili dobro. Kad je Kup Srbije u pitanju naravno da smo razočarani, nismo realizovali ambiciju da prođemo u finale i to posmatram kao neuspeh. Bez obzira šta smo dosad uradili, dosta toga zavisiće do poslednjeg utiska, a on se formira na završne četiri utakmice“.
U tom redu vožnje pred Parni valjkom su gostovanja u Novom Pazaru i Lučanima, dok na Topčidersko brdo dolaze TSC i Vojvodina.
„Pobedom nad Radničkim iz Kragujevca smo matematički obezbedili drugu poziciju, nemamo takmičarski imperativ do kraja prvenstva, međutim, imamo izazov kako reagujemo kad nas to ne pritiska. To je pitanje karaktera. Ne samo pojedinačnog, nego timskog. Raduje me gostovanje u Novom Pazaru, očekujem lep ambijet, jer je u poslednjih deset godina Partizan samo dva ili tri puta igrao pred gledaocima na tamošnjem stadionu. Očekujem obe navijačke grupe, naša obaveza je da ambijent bude pozitivan. Čeka nas teška utakmica protiv odličnog trenera i dobre ekipe, koja je u Lučanima osvojila bod vredan ostanka u trci za Evropu“.
Glavna pretnja gostima biće Adem Ljajić koji se pominje kao mogući povratnik u Humsku u narednom prelaznom roku.
„Adem je jedan od najboljih fudbalera lige, vidi se to na svakoj utakmici, a to što prošli put nije igrao protiv nas nam je olakšalo posao. Osim Ljajića, ima još dosta kvalitetnih igrača u Novom Pazaru“.
Partizan će u Rašku doći oslabljen.
„Jovan Milošević sigurno neće igrati zbog povrede skočnog zgloba protiv Radničkog. Dijagnoza je još diskutabilna, idemo korak po korak. Osim njega, neizvestan je Aldo Kalulu, dok je nekoliko igrača osećalo tegobe kao posledice virusa“, dodao je Srđan Blagojević.
tagovi
Obaveštavaj me
