(©MN Press))

Bivši partizanovci na sceni: Miljković asistent protiv Škendije, Kljajića rastužio Hadžiju

Vreme čitanja: 3min | čet. 11.07.24. | 21:22

Igrao i Ninković

Počele su kvalifikacije za Ligu konferencije, nema mnogo atraktivnih klubova u prvom kolu, ali ima ovdašnjoj sportskoj javnosti dobro poznatih imena. Među njima je trio bivših saigrača u Partizanu - Filip Kljajić, Nikola Ninković i Aleksandar Miljković. Samo se potonji radovao, pošto je prvu dvojicu rastužio Rimal Hadžiju pogotkom u finišu za remi gruzijskog Torpeda i Tirane - 1:1.

Miljković je sa jermenskom Noom savladao makedonsku Škendiju 2:0, upisavši asistenciju za vodeći pogodak, ali je Kljajiću i Ninkoviću izmakla prednost za revanš 18. jula pogotkom u 87. minutu. Do tada je srpski golman imao tri intervencije, dok je iskusni vezista napustio teren nakon nešto više od pola sata igre. Zasluženo su gosti stigli do izjednačenja s obzirom na to da su se domaćini nakon vođstva autogolom levog beka Tirane, Gledija Micija, u 20. minutu, potpuno povukli i gotovo prestali da igraju. U takvim slučajevima, kazna je česta.

Iako su ispustili pobedu, daleko od toga da su fudbaleri tima iz Kutaisija ostali bez šansi za prolaz. Samo, moraće 18. jula Albaniji da odigraju mnogo bolje nego večeras.

Slovenački Bravo je večeras debitovao na međunarodnoj sceni i 83 minuta bio poravnat sa Konahsom, čak i imao više šansi, ali je onda odbrana popustila. Slabo su reagovali domaćini na akciju rivala iz kornera, u prvi mah spasila ih je prečka, ali se lopta odbila pravo na volej Benu Maeru.

Pre 11 godina Tre Pene je postao prvi klub iz San Marina koji je pobedio nekoga u evropskim kvalifikacijama. Pao je jermenski Širak u kvalifikacijama za Ligu šampiona (1:0), ali bio je to jedan od retkih povoda za radost fudbalskih navijača iz San Marina. Delovalo je da bi pomenuti klub ovog četvrtka mogao do novog podviga, pošto je u 50. minutu poveo na Malti protiv Florijane, međutim, nekadašnji rival Crvene zvezde u kvalifikacijama za Ligu Evrope (prvi u eri Vladana Milojevića) uspeo je da se konsoliduje i upiše očekivanu pobedu - 3:1.

KVALIFIKACIJE ZA LIGU KONFERENCIJE – 1. KOLO (PRVE UTAKMICE)

Velež - Inter Eskaldes 1:1 (0:1)