Pedro Gonsalveš (©Reuters)

Benfika pritiska, Sporting ne popušta: 'Ljudi u crnom' za 20 minuta obezbedili i osmu vezanu pobedu

Vreme čitanja: 2min | pon. 19.02.24. | 23:15

Ekipa Rubena Amorima nastavlja vodi glavnu reč u portugalskom šampionatu

Može Benfika da pritiska koliko želi, Sporting ne posustaje! Samo dan pošto je Benfika zgazila Vizelu sa 6:1, gradski rival je odgovorio rutinskom pobedom na teškom gostovanju Moreirenseu rezultatom 2:0 (2:0) i nastavio da vodi glavnu reč u portugalskom šampionatu.

Sastav Rubena Amorima ima isti broj bodova kao i komšija, ali uz utakmicu manje što mu omogućava da ipak drži bar minimalnu prednost. Večeras je Sporting završio kompletan posao za nešto više od 20 minuta, kada su pala oba pogotka.

Iako je najbolji strelac Viktor Đokereš prekinuo svoju impresivnu seriju golova - šest u prethodne četiri utakmice - Sporting je nastavio da ređa pobede. Na listi strelaca su ga protiv Moreirensea odmenili Hidemasa Morita i Pedro Gonsalveš. Prvo je japanski vezista iskoristio gužvu u kaznenom prostoru nakon kornera sa desne strane da zatrese mrežu, da bi Portugalac samo 20 minuta kasnije matirao nemoćnog Kevina posle brzog napada koji je po desnom boku otvorio Katamo, da bi Trinkao uputio završno dodavanje iz kojeg je Gonsalveš postavio konačni rezultat. Golove možete da pogledate OVDE i OVDE.

Ono što posebno može da obraduje Rubena Amorima i sve navijače Sportinga je način na koji se nižu pobede. Ovo je bila osma zaredom u prvenstvu, ali deluje da Sporting iste beleži sa ogromnim samopouzdanjem i dozom rutine kakva je potrebna svakom šampionskom timu. A, Sporting je svoju kandidaturu jasno istakao jer posle 22 runde vodi kolo ispred Benfike i koji zaostaje sedam bodova. Lavovi su večeras bili dominantni od početka do kraja utakmice i nisu dali protivniku slobodnog prostora da diše, ni da se ponada da može do eventualnog remija ili čak preokreta.

Da Sporting definitivno ima sve što je potrebno da bude šampion, osetili su i navijači koji su po završetku utakmice sa tribina pevali pesme u kojim se ističe jasna poruka da sjajan trenutak mora da se iskoristi i kruniše titulom!

Zanimljivo, Sporting je večeras protiv Moreirensea lansirao i četvrtu garnituru dresova. 'Ljudi u crnom', u skladu sa bojom opreme, pokazali su Moreirenseu da je šesta pozicija na tabeli zaista maksimum i da mnogo veći igrači žive u samom vrhu tabele.