Bajern krenuo iz Berlina u marš na novu titulu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 19.01.20. | 17:15

Zastrašujuće drugo poluvreme Bavaraca – 4:0

Daleko je kraj sezone, ali kako igra Bajern pod komandom Hansa-Ditera Flika, moglo bi da se dogodi da na leto ni ne traži novog trenera.

Posle prvenstvene pauze šampion Nemačke je baš tako, u skladu sa zvanjem prvaka, sa renomeom najvećeg kluba u državi, izašao na teren Olimpijskog stadiona u Berlinu i pregazio Hertu – 4:0.

Plenila je igra tima iz Minhena, koji pogotovo u drugom poluvremenu, kada su mu se sve kockice složile, tako udavio Hertu, da joj nije dozvolio maltene centar da pređe za 45 minuta. Napad za napadom, akcija za akcijom, gazio je Bajern rivala i sve to na kraju naplatio ubedljivom pobedom.

Berlinci su se držali sat vremena, a onda je Flikov „sin“, njegova opklada otkako je preuzeo tim, Tomas Miler postigao novi gol, treći otkako ga je novi trener vratio u ekipu. Miler je krunisao dugu akciju Bavaraca i srušio taj bedem za koji se Herta očajnički držala.

U samo 15 narednih minuta Bajern je postigao još tri gola, samo što je jedan, Levandovskom, poništen posle VAR-a zbog navodnog faula nad golmanom. Ipak, Poljak nije „propustio“ ovu utakmicu, pogodio je gol iz penala, koji je napravljen nad Goreckom, da bi na kraju Tijago Alkantara prelepim pogotkom overio trijumf šampiona u Berlinu. Do kraja se upisao i Ivan Perišić, čisto da se potvrdi ona teza da kada Bajernu ide, ne ume da stane.

Srpski internacionalac Marko Grujić odigrao je svih 90 minuta u taboru Herte.

Četvrta uzastopna pobeda za Bajern. Marš ka vrhu tabele i odbrani titule je krenuo iz Berlina.