Vusljanin ubio Grafičar, Bačka dobila derbi

Vreme čitanja: 2min | sub. 30.11.19. | 18:12

Novi Pazar slavio na krilima iskusnog veziste

Trend se nastavlja i posle 22. kola Prve lige Srbije: Bačka kroji seriju pobeda, a Zlatibor klizi niz tabelu. Ove dve ekipe sudarile su se u derbiju kola u Bačkoj Palanci i domaćin je odneo sva tri poba golom – 1:0.

Zlatibor je došao u Palanku sa serijom remija za sobom, dok je Bačka imala dve spojene pobede i sa epitetom favorita je dočekala utakmicu. Igrao se 64. minut meča kada je Krstić pogodio iz penala mrežu gostiju i doneo tri boda svom timu.

Do vredne pobede došao je i Metalac. Posle dve utakmice bez pobede, tim iz Gornjeg Milanovca je slavio usred Smedereva – 1:0. Ispostavilo se da je kraj meča bio – na početku.

Gosti su već u 3. minutu došli do pogotka i to je bio autogol Nikole Stojkovića. Posle toga se mreže više nisu tresle, pa su tri boda otišla za Milanovac.

Kabel i pored kazne od 10 oduzetih bodova ne odustaje od borbe za promociju u Superligu. Ekipa iz Novog Sada i dalje ima najmanje poraza u celoj ligi i da nije bilo kazne, sada bi sedela na tronu.

Novosađani su danas dočekali Trajal i dosta lako dobili meč, postignuvši po gol u oba poluvremena – 2:0.

U poslednjem meču subotnjeg programa Novi Pazar je kraj Jošanice naneo poraz lideru Grafičaru od 1:0. Pogodak odluke postigao je kapiten Irfan Vusljanin sa bele tačke već u sedmom minutu.

SRBIJA 2 - 22. kolo

Radnički Kragujevac – Sinđelić  5:1 (2:0)