Đavolski dobar igrač taj Samu Omorodion (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 24.10.24. | 22:55

Porto dobio Hofenhajm, Rendžers naneo prvi poraz FCSB-u

Strašan posao napravio je Porto kada je doveo Samu Omoridiona (20) iz Atletiko Madrida, a potvrda te konstatacije stiže maltene iz nedelje u nedelju, iz utakmice u utakmicu. Zmajevi su napokon slavili u Ligi Evrope, uspeli su na svom bunjištu da sruše nemački Hofenhajm (2:0), dođu do četvrtog boda, i tako zadrže šansu za plasman u TOP 8.

Pomenuti Omoridion definitivno je otklonio sve dileme oko pobednika pogotkom u 75. minutu. Praktično ni iz čega uspeo je Španac nigerijskog porekla da daleko ispucanu loptu umiri, pa da potom iskoristi kiks jednog defanzivca ekipe iz Zinshajma i sam završi akciju. Delovalo je u momentu da će se Nemci provući s onom greškom, međutim snažni napadač nije imao milosti - gađao je snažno i precizno i pogodio za konačnih 2:0.

Omorodionu je to bio osmi pogodak na osmoj utakmici za Porto, a četvrti u Evropi. Momak pogađa na svaka 64 minuta u Ligi Evrope...

Prvi pogodak Portugalci su postigli u sudijskoj nadoknadi prvog dela, što je u dobroj meri poljuljalo četu Pelegrina Mataraca. Hof je imao veći posed lopte, činilo se da kontroliše meč, da bi ga taj detalj kada je Tijago Đalo pronašao loptu put do mreže, izbacio iz koloseka.

Đalo je takođe došao letos, ovo mu je bio tek drugi meč da startuje i u obe utakmice postigao je pogodak.

Prvi neuspeh u ovosezonskoj Ligi Evrope dožoveo je FCSB. Ubedljivu pobedu protiv rumunskog sastava odneo je Rendžers - 4:0. Junak trijumfa slavnog škotskog kluba je Čeh Vaclav Černi, asistent kod prvog, odnosno strelac drugog i trećeg gola.