Atletiko prošle godine sedam komada na Valjekasu, sada jedva jedan - za bod (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 22.09.24. | 23:18

Serlot najzaslužniji za spas u sudaru sa Pčelicama

Imajući na umu rezultat iz prošle sezone na Valjekasu, kada je Atletiko zabeležio najubedljiviju pobedu u istoriji na gostovanjima (7:0), ali i vrlo dobar start ove jeseni, očekivalo se četa Čola Simeonea večeras nadomesti neke neočekivano izgubljene bodove, međutim još jednom se potvrdilo da Madriđani imaju ozbiljnu blokada na strani. Super motivisani i rastrčani Rajo Valjekano došao je do prednosti, mučio favorita i na kraju iščupao bod - 1:1.

Simeone je donekle očekivano promešao karte nakon Lige šampiona, na klupi ostavio čak šestoricu startera iz susreta sa RB Lajpcigom - među kojima prvog kreativca i motor tima, Antoana Grizmana, odnosno stub odbrane, Hoze Mariju Himenesa - što se i te kako osetilo u igri gostiju.

Rajo je iskoristio šansu koja mu se ukazala u 35. minutu. Isi Palason našao se na pravom mestu posle ubacivanja Rumuna Andreja Racijua i rutinski ćušnuo loptu u mrežu - 1:0.

Osim prečke Hulijana Alvaresa, Atletiko nije imao bogzna čime da se pohvali u prvom poluvremenu. Čolo je odmah na pauzi reagovao, izvršio trostruku promenu, pored Grizmana i Himenesa ubacio i Anhela Koreu, što je značilo prelazak na formaciju 4-4-2.

Izjednačenje je stiglo ekspresno, već u 50. minutu, pošto je najveći deo posla za drugi vezani pogodak Konora Galagera u La ligi odradio Aleksander Serlot.

Madriđani su do kraja bili agilniji, daleko više napadali, imali inicijativu, ali ne i velike prilike da stignu do preokreta. Falilo je lucidnosti u poslednjoj trećini terena, a to je Raju značajno olakšalo posao u odbrani gola.

Atletiko za četiri dana u vanrednom kolu gostuje Selti, nakon čega mu sleduje gradski derbi sa Realom 29. septembra.